Podzimní detox? Jen do toho!

Léto již je definitivně za námi a své vladařské období zase převzal podzim. Venku se to jen hemží barevným listím, chladné počasí nám znepříjemňuje ranní vstávání a nás po celé dny provází únava. Když se k tomu ještě přidá plno nehezkých pupínků na obličeji a bolavé klouby, naše nálada klesá pod bod mrazu. Ale víš, čím je tato situace zapříčiněna?

Odpověď zní jednoduše, tvé tělo se jen hemží všemožnými jedy. Ne, není důvod k panice, ovšem očištění od nežádoucích látek je možná právě na místě. Podzimní detoxikace organismu má blahodárné účinky, zlepší se tvůj fyzický stav, spánek

očista na podzim
očista na podzim

i koncentrace.

Změň jídelníček

Jako první musíš upravit své stravovací návyky. Pro detoxikační období se vyhni masu, uzeným výrobkům či tučným jídlům. Naopak sáhni po čerstvém ovoci a zelenině. Ze všeho nejvíce však dbej na pitný režim. Často se stává, že lidé trpí bolestmi hlavy. To zapříčiňuje zvýšené vylučování škodlivých látek z těla, které s sebou nesou i tekutiny. Vypít bys proto měla kolem tří litrů čisté vody nebo bylinkového čaje denně.

Co jíst?

Nebudeš se stačit divit, ale smícháním citronové šťávy s 2 dl čisté vody po ránu tvůj organismus pořádně nakopneš. Tento nápoj navíc posiluje játra. Mezi další vhodné potraviny patří červená řepa, dýně a jablka. Užitečný je i květák, špenát a zázvor.

Nezapomeň na bylinky

Za nejúčinnější bylinku podporující správnou funkci jater je považován ostropestřec mariánský, konzumovat jej můžeš v podobě čaje. Dále ti pomůžou i odvary z kopřivy dvoudomé, která dobře působí na močové a dýchací cesty a rovněž při příznacích chřipky. Čaj připravený z růže šípkové se používá k celkovému posílení imunity. Vhodné jsou dále i výrobky s vysokou koncentrací aloe vera.

Podzimní detoxikace působí velice příznivě na tvůj organismus. Pomůže ti odpoutat se od škodlivých látek, které jsi přes léto nastřádala a budeš se cítit mnohem lépe.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed