Dej si pozor na slevy

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]
Nejsou slevy jako slevy – o tom už byla napsána spousta řádků. Novoroční slevy, velikonoční slevy, letní slevy, poprázdninové slevy, předvánoční slevy a povánoční slevy. Kolikrát jen intriky a marketingové tahy prodejců.

Nakupuj chytře s výhodnými slevami
Nakupuj chytře!

Že si na to, co ve slevách kupuješ, máš dávat pozor, to určitě sama moc dobře víš . Koukneš na cedulku, jestli ta “nesnížená cena” skutečně odpovídá tomu, jaká by asi v tom a tom obchodě měla cena být, a jestli je nová částka skutečně taková, že ti za ty peníze nový módní kousek stojí.

Co však my slečny/dívky/ženy neděláváme, je pozastavení se nad tím, jestli se ti halenka opravdu líbí – nebo se ti líbí jen když je zlevněná. Jestli ty páté džíny opravdu potřebuješ – nebo je lepší šetřit si na plavky, které sis na loňské dovolené zničila. A to je CHYBA!

Přiznám se, že jsem dnes také chybovala. Po cestě z hodně náročné zkoušky na nádraží jsem jen tak na pět minutek nahlédla do Zary. Slevy, kam se podíváš! Baťovské ceny – 999, 799, 599 a dokonce 299 korun! Mě nejvíce zaujal oddíl za 499 korun – svetříky různých barev. Ruka nenechavka se jimi trochu prohrábla a našla pěkný černý svetřík s krajkou do půlky zad.

Mám ještě čtyři minuty, tak co bych svetřík nevyzkoušela, že. Nemají sice moji velikost, ale co, jen tak “pro legraci” zkusím jinou, ať zabiju čas. Ale! svetřík je sice trošku větší, ale vypadá to dobře! Sedí mi k tmavým džínům a černým kozačkám! Prohlížím se a prohlížím a musím uznat, že mi to celkem sluší…

Záludné slevy

Dvě minuty a musím jít. Koupit nebo nekoupit – toť otázka! Hlásek v mé hlavě s odkazem na zrcadlo říká: “Joooo, jooo! Vždyť je to ve slevě!!”. Nečekám, jestli se ozve i jiný hlas – není čas – vyrážím k pokladně. Vytahuju kartu, přebírám tašku a běžím na vlak.

Až ve vlaku mi dochází, co jsem to zas provedla. Mám pěkný svetřík za pětistovku (za kterou bych jinde sehnala stejně pěkné dva). Je černý (takové mám doma čtyři, všechny podobného střihu). Potřebuju nové kalhoty (a takhle si na ně nikdy neušetřím)… Tašku naštvaně schovávám do kabelky – ať ji aspoň nevidím!

A jaké máš s povánočními nákupy zkušenosti ty?

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Comments are closed