Důležitá zkouška – jak na ni?

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog /” color=”orange”]MIJIN BLOG[/button]

MIJIN BLOG – Stres! To je největší nepřítel dobrého výsledku. Máš pocit, že ses snad už víc učit nemohla, ale tvoje nabyté znalosti zhatí nervozita při testu? Začíná nám období maturit a zkoušek na vysoké školy, což jsou pro budoucí vysokoškoláky první velké nervy.


zkouskove-skolaJá už mám naštěstí zkoušky na vysokou za sebou, i když nebýt nepovedeného prvního pokusu, mohla jsem ušetřit peníze i nervy.
Podání p cca 30% lepšího výkonu není zas tak složité, a přitom toho tak málo lidí využívá. Samozřejmě nějaké to učení k tomu taky potřebuješ. Tvůj mozek ale spotřebovává na myšlení spoustu energie, a když se do toho přidá stres, nevyspání a nedostatek jídla, mozek nemá téměř žádnou šanci. Všechna energie se spotřebovává na to, abys zůstala alespoň bdělá. Jak svému mozku pomoci k lepšímu výkonu? Mám pro tebe několik rad z vlastní zkušenosti.

[icon_x]Velká chyba = učit se do noci poslední den před zkouškou

Mnohem lepší je oželet poslední nabyté vědomosti, než aby sis další den nemohla vzpomenout na žádné. Když nebudeš vyspaná, tvoje tělo se vykašle na přemýšlení a bude dávat energii jiným částem těla. Zkus se donutit učit se den předem a pak už jen relaxuj.

[icon_check]Snaž se něco sníst

Vím, je to těžké. Před mým prvním pokusem na zkoušku jsem vůbec nic nesnědla a kvůli tomu jsem neměla z čeho čerpat sílu. Jestli o sobě víš, že jsi trémistka a nedokážeš před zkouškou jíst, pokus se svoje tělo, tak trochu obelhat. Připrav si (nebo popros někoho z tvé rodiny) na jídlo před zkouškou něco, čemu prostě neodoláš. I tohle mám vyzkoušené. Před zkouškou na mě čekalo v lednici suši. Neodolala jsem, a tím pádem ani netrpěla hlady.

[icon_check]Nezapomeň si před zkouškou dojít na záchod

Zní to dost ulítle, ale opravdu jsem na to při prvním pokusu doplatila. Nevím jak ty, ale já, když jsem ve stresu, piju víc než normálně a řeknu ti, že poslední půl hodiny zkoušky jsem nemyslela na nic jiného než na záchod!

[icon_x]Učení těsně před zkouškou

Na učení těsně před zkouškou se vykašli. Lepší je si pustit do sluchátek třeba nějakou hudbu. Z mé zkušenosti: nic jsem se nedoučila, a to mě akorát víc stresovalo.

[icon_check]Použij přítele/kámošku

Den před zkouškou nebuď sama. Mělo by to za následek utápění se v sebelítosti, že ses nic nenaučila. Být s někým blízkým (klidně se s ním i učit) ti smutnění nedovolí.

Tak budu držet palce!

Autorka: Mija

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.