Grunge styl z přehlídkových mol

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

BLOG HANKY Z. – Jako každý rok nám i letošní podzimní mrholení přináší nové nápady, tipy a trendy do naší skříně. Letos je velmi populární jeden retro styl, a to “grunge”. Že příliš nevíš, o co se jedná? Ráda vás představím.

Grunge styl znamená původně roztrhaný nebo špinavý – vychází z hudby jako je punk, rock a dokonce i heavy metal. Tím jsou jasnější drsné prvky tohoto směru, které se letos uchytily i v módě. Jak můžeš tuhle sezónu díky grunge vypadat skvěle?moda

Jako rocková hvězda? Může být

Dřív grunge styl v oblékání znamenal především conversky, roztrhané džíny a flanelové košile. Nic z toho ve větší míře samozřejmě na módních prknech teď neuvidíš, ale drobnou inspiraci si vzít můžeš – třeba vyšší boty nebo oversize svetry.

Co žádnou novinkou není, jsou nýtované doplňky – boty, pásky, kabelky. Mně osobně se tyhle kousky nelíbí (se svou šikovností bych při prvním nošení využila nýty k vypíchnutí něčího oka), ale pokud ty jejich fanynkou jsi, určitě je ještě letos nevyhazuj.

Lehce dekadentní líčení je sexy

I v líčení se letos s příchodem grunge dost přitvrzuje. K mé velké radosti se do popředí dostávají rtěnky tmavších, výrazných barev – dovolit si můžeš višňovou, čokoládovou, purpurovou,…
Soustředit se ale samozřejmě můžeš i na tmavé oči – kouřové nebo i kočičí vystínování ke grunge neodmyslitelně patří.

Samotnou kapitolou jsou laky na nehty – ačkoliv je tento styl tvrdší, měla by sis zachovat svou ženskost. Proto černý lak s klidným srdcem vyhoď a naopak si rozšiř sbírku o nějaké trendy, dekadentní odstíny – fialová, tmavě modrá nebo purpurová sednou.
Takto výraznou manikúru je třeba využít jako šperk – dej si pozor na kombinování s jinými šperky a dokonce i s líčením. Raději vždy vsaď jen na jeden dominantní prvek.

Trendy pro princezny?

Že ti grunge nic neříká? I tak můžeš zazářit, a to třeba i doslova. Tak třeba pánové Dolce a Gabbana si letos vzali za úkol ze svých modelů vytřískat tolik zlaté a noblesy, co to šlo. V realitě běžného dne to můžeš využít třeba v podobě peněženky nebo náhrdelníku. V každém módním stylu si jistě najdeš něco, co tě osloví a není na škodu všechny maličkosti střídmě skloubit dohromady.

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Comments are closed