Izba správnej baby

[button link=”https://slecna.info/tag/milusin-blog/” color=”blue”]MILUŠIN BLOG[/button]
MILUŠIN BLOG – Zamýšľala sa niektorá z vás, milé slečny, čo by mala obsahovať izba správnej baby? Všetky máme rozmanitý vkus a štýl, ale sú veci, ktoré nevyhnutne potrebuje vo svojej izbe každá z nás.

pokojPorozmýšľaj, čo by vo svojej izbe mala správna baba ešte mať a prečo. Možno sa našou fantáziou a spoločným úsilím nechajú inšpirovať dizajnéri, rodičia a v neposlednom rade aj my – správne baby.

Zrkadlo

1. dôvod

Jedného dňa ma príde neočakávane navštíviť priateľ a ja trčím vo svojej izbe. Môže sa mi zdať, že som upravená a všetko je OK, ale čo ak budem mať rozmazaný make up, špinku v oku alebo zvyšky jedla na brade? Strápniť pred svojím chlapcom by som sa určite nechcela. Mohol by ma ešte zosadiť z piedestálu svojho srdca a brať ma ako hociktoré iné dievča a ja chcem pre neho predsa len ostať výnimočná ako dlho to bude len možné.

2. dôvod

Sedím si na posteli, čítam knihu a do oka mi môže vletieť muška. Je to veľmi nepríjemný pocit. Ak mám v izbe zrkadlo, bežím k nemu, no ak tam nie je, sekundy sa menia na minúty a mne sa už lejú z oka prúdy sĺz. Strácam nervy, nadávam, no úľavy sa mi dostane, až keď je oko zbavené neželaného návštevníka.

3. dôvod

Viacerí odborníci radia cvičiť si zdvíhanie sebavedomia nejakými frázami hovorenými pred zrkadlom. Vraj to pomáha. Ja osobne som tento spôsob nikdy neskúšala, hoc mám vo svojej izbe až dva veľké zrkadlá. Pozerám do nich z diaľky a vtedy sa zdám sama sebe štíhlejšia a krajšia. Kým vyjdem von, mám také sebavedomie, že by mi mohli mnohé závidieť. Každá si musí nájsť ten svoj spôsob, ako sa bude prezentovať pred zrkadlom a akým spôsobom si zvýši svoje nízke sebavedomie. Niekedy to funguje aj bez slov, presne ako u mňa.

Fotka

Môže ísť o fotku domáceho miláčika, priateľa, rodičov, celej rodiny, či vlastnú. Keď mi je smutno, pozerám sa na tvár milovanej osoby (zvieratka) a pospomínam na nádherné chvíle, ktoré mi utkveli v pamäti. Rýchlejšie mi ubehne čas, aj smútok zo srdca prejde. Ak mi nevychádzajú plány, poviem si, že to musím urobiť pre milovanú osobu. Veď nie som žiadne Béčko a obyčajná prekážka ma predsa nezlomí.

Tajomstvá

Čo by to bola izba bez tajomstiev? Ja tie svoje neprezradím. A ak ty ešte žiadne nemáš, tak rýchlo na niečo príď. Nemusí ísť o vzrušujúce dobrodružstvo, stačí byť originálnou, samostatnou, pretože druhá osoba môže jedného dňa tvoje tajomstvo prezradiť. Môže ísť o vec v tvojej izbe, ktorú si si tam dala pre spomienky alebo sa ponor do ríše fantázie a vymysli úžasný príbeh o sebe a pánu Dobrodružnom, daj ho na papier a poriadne schovaj. Kedykoľvek sa môžeš do riadkov opäť začítať a pospomínať na „zlaté dobré časy“. Určite si ani sama nebudeš môcť v mysli vybaviť, ako si pred rokmi (možno dňami) mohla niečo také napísať. Aj sa zasmeješ, aj ťa to udiví.

Denník

Ak máš veľa súrodencov, tak ti písať denník neodporúčam. (Ja som ten prípad.) Chalani alebo zvedavé sestry vyňuchajú aj tú najlepšiu skrýšu, akú máš. Pokiaľ tomu tak nie je, je dobré si písať o priateľovi, lebo ten sa jedného dňa môže stať EX. Ak by si sa k nemu chcela časom vrátiť, prečítaš si v denníku, ako ťa ranil, čo sa ti na ňom nepáčilo a tak sa správne rozhodneš, či ostaneš sama alebo mu dáš ešte jednu šancu. Pokiaľ sa budeš nudiť, jednoducho prelistuješ najzábavnejšie stránky, pospomínaš na kamarátky, významné udalosti a ktovie, možno jedného dňa napíšeš o sebe a svojom živote knihu.

Autorka: Miluša

Hanka S.

Čerstvá absolventka Filozofické fakulty MU v Brně, momentálně na volné noze. Zajímá se o literaturu, fantasy, přírodu a sport. Ráda se učí nové věci, maluje a tvoří. Když může, vyhne se stresu a namyšleným lidem.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.