Jak na duhové a novinové nehty?

[button link=”https://slecna.info/tag/veronicin-blog/” color=”yellow”]VERONIČIN BLOG[/button]
Nedávno jsem surfovala po internetu a samozřejmě jsem zabrousila i do světa beauty novinek a tipů. Zaujalo mě tehdy leccos, ale ukázky originálního zdobení nehtíků mě přímo nadchly. Neváhala jsem, vzala do ruky laky a odlakovače a začala kouzlit. Na ty nejlepší a přitom téměř nejsnazší motivy tu najdeš návod.

Veronika vyzkoušela duhovou a “novinovou” manikúru

„Novinové“ nehty

Co budeš potřebovat:

 • list z časopisu s textem (text na klasických papírových novinách nepoužívej)
 • bezbarvý alkohol (např. vodka) – stačí na dno malého hrnečku
 • podkladový bílý lak bez třpytek (můžeš použít i jiné barvy, musí být však světlé, aby vynikla obtisknutá písmenka)
 • bezbarvý lak pro konečný nátěr
 • pinzetu
 • nůžky
 • vatový tampónek

Postup:

1. Začni podkladovým lakem. Nanes ho na nehty a nechej zasychat. Šikovnější si můžou mezitím nastříhat stránku s textem na kousky velké tak, aby písmenka pokrývala celý nehet. Čím hustší popis vybereš, tím lépe to bude v závěru vypadat.

2. Nastřihaný kousek ponoř zhruba na půl minuty do lihu. Až se nasákne, pinzetou jej vytáhni a přilož na suchý nehet. Celé to na chvilku přimáčkni tampónkem, aby nasál přebytečný alkohol.

3. Odlož tampónek a papírek opatrně sloupávej. Měl by se ti pod ním na nehtu objevit obtisknutý text. Počkej, až bude nehet skutečně suchý a nakonec jej lehce a opatrně přetři bezbarvým lakem. Písmo se tím zvýrazní a zároveň se prodlouží životnost celé této manikúry. Přejížděj štětečkem po nehtu ale opravdu jemně a ne více než jednou. Mohlo by se totiž stát, že by se začal rozmazávat podkladový lak.

Postupuj tak stejně u všech prstů.

Tip: Chceš tyto nehtíky ještě zajímavější? Vystřihuj úmyslně různá slova, co pro tebe něco znamenají. Můžeš mít nehet, ze kterého přečteš „štěstí“, „volejbal“, nebo jméno tvé drahé polovičky. Jestli máš doma nějaký zahraniční magazín, tak ho neváhej prostříhat. Text v cizí řeči vypadá obzvlášť skvěle.

Duhové nehty

Co budeš potřebovat:

 • houbičku (stačí ustřihnout roh té na mytí nádobí, ovšem k lepším výsledkům dojdeš s houbičkou s menšími bublinkami)
 • nejméně 2 různobarevné laky dle vlastního výběru
 • bezbarvý lak
 • vatovou tyčinku
 • odlakovač

Postup:

1. Nejprve se chop houbičky. Namoč ji do vody a pak důkladně proždímej, aby nebyla zbytečně nasáklá. Měla by být pouze navlhčená. Čím menší kousek houbičky, tím snáz se ti podaří vodu vyždímat.

2. Vybranými laky udělej na houbičku 2/3/4… pruhy pod sebe, dlouhé zhruba jeden centimetr. Laku nenanášej příliš.

3. Celé kouzlo tkví pouze v tom, že budeš nabarveným kouskem houbičky poklepávat na nehet. Mezi barvami ti vzniknou plynulé přechody.

4. Zabarvenou kůžičku v okolí nehtu opatrně vyčisti hlavičkou vatové tyčinky namočenou v odlakovači.

5. Počkej, až nehet dokonale zaschne, a pak ho opět opatrně a lehce přetři bezbarvým lakem pro ochranu. Voilà, duhové nehty jsou na světě!

Tip: Pokud vlastníš vychytávku, jakou je zmatňující lak, neváhej ji použít. Zvláště k duhovému motivu sedí naprosto fantasticky. Pokud o zmatňujícím laku slyšíš poprvé, na internetu najdeš nespočet ukázek i recenzí tohoto prima vylepšováku.

Text: Veronika P.

2 Comments
  1. Jestli do toho jdes a zkusis tahakove nehty, nafot nam to :-) Vyherkyne dostane odmenu od Slecny. info :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.