Jak na nude líčení?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-jany-k/” color=”orange”]BLOG JANY K.[/button]
Všechny víme, že méně často znamená více, a toho se drží i nejnovější make-up trendy. Tuto sezónu totiž opět letí nude make-up, tedy líčení, kdy vypadáš jako nenalíčená. Jen o mnoho lépe!

Nalíčená nenalíčená - nahé líčení musí vypadat přirozeně

Paradoxně je toto líčení těžší, než by se na první pohled mohlo zdát. Zmalovat se jako plakát totiž zvládneme každá, ale nalíčit se, aniž by to bylo vidět a vypadat přitom skvěle? To už chce trochu šikovnosti. S následujícími triky to ale hravě zvládneš i ty

Perfektní pleť jako základ

Základem nude make-upu je dokonalá pleť. Ne každé z nás ji ale příroda nadělila a s nejrůznějšími pupínky se spousta dívek potýká denně. Ačkoliv profesionální vizážisté tvrdí, že k nude líčení by se žádný make-up neměl používat, několik výhod přeci jenom má a většina z nás se s ním prostě cítí sebejistěji a lépe. Potřebovat tedy budeš korektor a podkladový krém, který perfektně sedí k odstínu tvé pleti. Nevol zbytečně tmavý make-up, obzvlášť v zimě by mohl působit velmi nepřirozeně! Vše nanes na vyčištěnou pleť tak, jak jsi zvyklá.

I u očí se drž jednoduchosti

Až bude tvoje pleť vypadat krásně a hladce, zaměř se na oči. Na oční víčka nanes neutrální stíny v odstínu béžové či světle hnědé, to by mělo stačit. Pokud si zvyklá na tužku na oči a nechceš se jí vzdát ani při nude líčení, vyměň tentokrát černou za hnědou. Působí totiž přirozeněji a nenápadněji a k tomuto typu make-upu se tedy lépe hodí. Na závěr postačí trocha řasenky a líčení je téměř hotovo!

Nude rty

Ani u tohoto typu líčení nezapomeň na rty. Ty nalič barvou, která je co nejpodobnější barvě tvých vlastních rtů. Zvolit tedy můžeš světlounce růžovou, hnědou či korálovou. Navrch můžeš použít trochu lesku, aby tvé rty úplně nezanikly. Rozhodně ale zapomeň na výrazné rtěnky nebo dokonce konturovací tužky.

Tipy na závěr

Pokud jsi použila podkladový krém či korektor, měla bys je zafixovat trochou pudru, aby se během dne neroztekly. To by totiž opravdu nevypadalo hezky. Na závěr nude líčení můžeš líčka dozdobit trochou tvářenky v jemném broskvovém odstínu, a pokud máš opravdu velmi světlou pleť, použít můžeš i trochu bronzeru.

Cílem nude make-upu je líčení, které vypadá přirozeně a přitom dokonale. Tak nějak by tvoje tvář měla na konci vypadat. Výhodou je, že takto nalíčená se můžeš vydat absolutně kamkoliv. Dokonce i na rande, jelikož spousta kluků oceňuje u holek přirozenost, a klidně i na večerní události, kdy nude líčení skvěle doplní výrazné a zajímavé šaty.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.