Jak správně pečovat o pleť, aby byla dlouho krásná?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]
Nedávno jsem navštívila paní, která se zabývá poradenstvím pro pleť. Přestože se o kosmetiku zajímám, zjistila jsem, že pár podstatných informací mi doteď unikalo. Ty víš o pleti vše podstatné?

Pravidelné čištění a správná výživa - to je základ péče o pleť

Co je základem? Ač se to omílá pořád dokola, opravdu nikdy by ses neměla zapomenout odlíčit. Nebo snad chceš, aby například tvé řasy slábly a vypadávaly tak, že z nich ve třiceti už budeš mít jet slaboučké, řídké vějířky? Nebo zkus někdy vynechat řasenku úplně. Řasám tím hodně prospěješ. Dražší, ale zdravější variantou jsou umělé permanentní řasy, které se lepí kousek nad tvé vlastní. Je to finančně náročnější způsob, jak mít řasy jako mrkací panenka, ale nijak tvým řasám neškodí.

Jak pleť správně čistit?

Kůže na pleti je uspořádána podobně jako tašky na střeše – jedna šupinka překrývá zčásti druhou, vždy směrem dolů. Co z toho vyplývá? Čistit pleť je potřeba zespodu nahoru, právě aby ses dostala ke „schovaným“ místečkům. Pro nanášení make-upu nebo pudru pak samozřejmě zvol raději druhý směr – ať si pleť zbytečně nezanášíš a podklad vypadá celkově jednolitěji.

Malý fígl: čistícího pleťového mléka spotřebuješ podstatně méně, když čistící tamponek předem trochu navlhčíš.

Pleti bys měla alespoň jednou týdně poskytnou i peeling, kterým z pleti odstraníš odumřelé buňky a tím pleť krásně rozjasníš. Vol však přírodní produkty, které obsahují například zrnka jahod, jinak své pleti můžeš zbytečně hrubými peelingovými částečkami dost uškodit.

Čti také: Akné netrápí jen puberťačky

Příroda hydratuje nejlépe

Velmi důležité je samozřejmě taky pleť správně hydratovat. U krémů, které mají tvé pokožce dodat vlhkost je však důležité, aby byly přírodní. Pokud je totiž krém na bázi umělých olejů a podobně, vytvoří na pleti jakýsi neviditelný film a hydratační složky se k tvé pokožce vůbec nedostanou. Pak pleť rychleji stárne a vypadá nezdravě.

Tip: Minimálně v létě bys při každém odchodu z domu měla použít krém s ochranným faktorem. Přírodní výrobek tohoto typu však nemůže mít číslo vyšší než zhruba 20.

A jak se o svou pleť staráš ty? Máš v koupelně celou výstavu kosmetických přípravků, nebo si vystačíš s hydratačním krémem?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.