Jak zpevnit nehty?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-terinky/” color=”red”]BLOG TERINKY[/button]
Když jsem si dříve nalakovala nehty, hned druhý den jsem lak na konečcích nehtů neměla. Od konečků se mi totiž nehty loupaly po vrstvách a měla jsem je velmi slabé. Tak jsem začala na internetu hledat tipy, a šla jsem do toho. Teď mám nehty konečně pevné.

Dopřáváš svým nehtům péči, kterou potřebují?

Začínala jsem kofeinovým/kávovým zábalem. Namíchám si asi lžičku kávy s vlažnou vodou. Nikdy by mě nenapadlo, že to pomůže. Jak to dopadlo? Nehty se mi akorát zbarvily do “hněda” a voněly po kávě, nic víc se mi s nehty nestalo, bohužel. Tedy v tomhle případě možná bohudík.

V plno dalších článcích jsem se dočetla, že prý dost pomáhá lak na nehty se zpevňovačem. Po nějaké době jsem si ten lak šla koupit. Dokonce i takový, který nebyl nejlevnější. Měl oranžovou barvu a nemusela jsem si ho dávat ani jako podkladový, ale stejně nezabral. Nehty se mi stále loupaly a lámaly, akorát mě mrzelo, že jsem vyhodila peníze za lak, který nemá ani hezkou barvu, ani nezpevní nehty.

A konečně se dostávám k té části, kdy se mi konečně nehty zpevnily. Dozvěděla jsem se dokonce od babičky, že když si dám citrónovou šťávu do misky a nechám v ní nehty tak na 10 minut, nehty se mi zpevní hned po prvním použití. Neváhala jsem. Po prvním vyzkoušení to sice takový rozdíl nebyl, ale trochu to znát bylo. Po druhém a třetím už bez problému. Do dnes citrónovou šťávu nepoužívám, ani nemusím, protože se mi nehty nelámou.

Ale co je důležité, abys dodržovala, je pilovat si nehty skleněným pilníkem. Pro mě to bylo velice nepříjemné, ale zvykla jsem si. Používej také odlakovač bez acetonu a neodlakovávej si je každý den. A alespoň jednou za 14 dní je dobré si nehty stříhat, protože se ti zpevní i tím, že si odstřihneš konečky, které už máš “opotřebované”.

Doufám, že se ti tyhle rady budou hodit.

Autorka: Tereza Křečková
Terin-k.blogspot.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.