Jak zvládnout začátek školy levou zadní

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-katelyn/” color=”cyan”]BLOG KATELYN[/button]
No school, no stress. Heslo, které platí snad pro každé prázdniny a ani ty letošní nebyly výjimkou. Celé ty dva krásné měsíce nicnedělání sis válela šunky někde u vody, podnikala nejrůznější akce s přáteli, či překousla i občas nudnou dovolenou s rodiči. Ale jak je známo, nic netrvá věčně, takže idylka letních dnů je ta tam a vyhlídky nás, studentů, nejsou zrovna růžové.

Tak už jsme zase “v tom”

Letošní školní rok začal až 3. září, což nám ty krásné dva měsíce nepatrně prodloužilo. Ale co na tom, když už první den na tebe dýchla atmosféra tříd a učeben a pomalu ale jistě začínáš být z toho všeho lehce nervózní. Bude to letos o něco těžší? Učitelé přísnější a rozvrh zase o jednu odpoledku bohatší? Něčemu takovému se asi stěží vyhneš, ale i toto nepříjemné období si můžeš ulehčit.

Zachovej klid a rozvahu

  • Minimálně první měsíc si to snaž s novými učiteli nerozházet. Když jim hned na začátku ukážeš, že nejsi problémový a konfliktní člověk, udělají si o tobě dobrý obrázek. Naopak když se ti povede jim něco vyvést hned zpočátku, někteří si tě zařadí do škatulky “těch špatných” a může se stát, že si na tebe dokonce zasednou. Když už se vzájemně “oťukáte”, budou k všemožným vtípkům určitě shovívavější.
  • Pro všechny sešity, učebnice a ostatní věci do školy si stanov pevné místo, kam je budeš ukládat. Když si zavedeš ve svých školních věcech pořádek hned zezačátku, bude se ti v nich později lépe orientovat, všechno bude mít své místo, tím pádem omezíš zoufalé hledání posledního sešitu, který nemůžeš zaboha najít, zrovna když ráno nestíháš.
  • Při počátečních neúspěších nevěš hlavu. Chybu může udělat každý. Jsme lidé, ne stroje, takže pokud chytneš hned první týden nějakou špatnou známku, není to v žádném případě důvod k panice a obavám. Času na opravu máš dost, celý půlrok dokonce. Je to jen signál toho, že by sis na danou látku měla sednout a vyjasnit si případné nedostatky.
  • Po náročném dni si dopřej dostatečnou míru odpočinku. Sedět několik hodin ve škole je pořádná dřina, co si budeme povídat, že. Takže po návratu ze školy nech tělo pořádně zrelaxovat. Přečti si další kapitolu z tvé oblíbené knížky, pusť si nějaký film nebo si dopřej krátkou procházku.

Buď pozitivní

Ve volných chvílích mysli na něco pěkného, zážitky z prázdnin, letní lásky či nově navázaná přátelství. Ale to je na tobě. A taky nezapomeň, že další letní prázdniny se blíží. Však už jen 10 měsíců…

Text: Kačka Šimková

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.