Kouzlo meduňky

[button link=”https://slecna.info/tag/hancin-blog/” color=”violet”]HANČIN BLOG[/button]
HANČIN BLOG – V minulosti se z ní vařily různé lektvary a byla skvělým pomocníkem v magii, dnes ji najdeš snad na každé zahrádce. Rozveseluje duši a pomáhá s řadou obtíží – uvolňuje stres, napětí, podporuje spánek… O čem je řeč?

Meduňkový čaj je výborný při nespavosti
Meduňkový čaj je výborný při nespavosti

O meduňce jsi již určitě někdy slyšela. Tato nenápadná bylinka v sobě ukrývá mnoho blahodárných sil, které pomohou tvému organismu. Již naši dávní předkové tuto rostlinku označovali za výjimečnou. Pojď se s ní proto nyní společně s námi blíže seznámit.

Rituál přátelství, spánku i lásky

V minulosti lidé věřili v zázračnou moc meduňky v souvislosti s přátelstvím. Bylinku jednoduše nabili pozitivní energií a takto obohacenou vložili do svého oděvu, zavazadla či vytvořili jednoduchý přívěsek. Přátelství se mělo nejen lépe navázat, ale i udržet. Párům se zase doporučovalo, aby popíjely meduňku ve víně, což mělo za následek silnější vzájemné pouto lásky.

Své uplatnění dále našla meduňka u jedinců trpících nespavostí. Provedli přitom rituál čichání k meduňce nad nákresem magického symbolu. Lidé, kteří takový akt před ulehnutím vykonali, se těšili lepšímu a klidnějšímu spánku.

Meduňku můžeš pít i vdechovat

Způsobů podávání je hned několik. Vyzkoušet můžeš nejrůznější čaje, dávej si ovšem pozor na to, aby se zde meduňka opravdu vyskytovala a nejednalo se jen o pouhé aroma. Dále je možné zakoupit esenciální oleje a ty využít ve formě aromaterapie. Mně se nejvíce osvědčil domácí studený nápoj z čerstvých lístků meduňky, citrónu, třtinového cukru a vody. Chutná výborně a v létě skvěle osvěží.

Konzumace meduňky ti nejvíce pomůže, pokud trpíš stresem, úzkostí, bolestmi hlavy, nespavostí či žaludečními problémy. Inhalace je skvělá proti rýmě, nachlazení a viróze.

A jaké jsou tvé zkušenosti s meduňkou?

No Comments Yet

Comments are closed