Meruňkový olej: zázrak přírody pro pleť i vlasy

[button link=”https://slecna.info/tag/moje-stylistka/” color=”cyan”]MOJE STYLISTKA[/button]

Chcete mít nádhernou pleť, pevné lesklé vlasy a k tomu být zdravá jako rybka? Vyzkoušela jsem za vás meruňkový olej. Není nutné kupovat drahé značkové krémy, abychom měly krásnou a zdravou pleť, stačí mít doma meruňkový olej. Navíc trend letošního roku je tzv. nahý make-up, celé líčení stojí právě na dokonalé pleti.

Před nedávnem jsem listovala knihou Svět bez rakoviny, což je velmi zajímavá a pro některé doktory až možná kontroverzní kniha o rakovině a její léčbě přírodní cestou. Britský světově uznávaný chirurg dr. Robert McCarrison se svým lékařským týmem se mimo jiné také zabýval obyvatelstvem v odlehlém nezávislém království Hunza. Zmínil se, že není známo, že by se v Hunze někdy vyskytla rakovina. Mají hojnou úrodu meruněk. Suší je na slunci a často používají do svých jídel.

Idyla v Hunze

Bývalé nezávislé království Hunza bývá často popisováno jako pozemský ráj, šťastná země, ve které žijí v nevinné blaženosti lidé, kteří nevědí nic o vymoženostech ani zlech západní civilizace. Život bez nemocí, otřesů a konfliktů dal vzniknout pověstem o idylickém životě v tomto “posledním ráji na zemi”. Podle těchto bájí se obyvatelé Hunzy běžně dožívají sto padesáti až dvě stě let. Umírají po dlouhém, šťastném životě, stráveném v omlazujícím souzvuku s přírodou.

“Tento olej,” vysvětloval průvodce, “vypadá stejně jako olivový olej. Někdy, když je třeba, ho užíváme po lžících. Ve zvláštní dny v něm smažíme čapátí (chléb). Při slavnostních nocích používají naše ženy tento olej, aby se jim leskly vlasy. Je to i dobrý masážní prostředek na modřiny a používá se také i při smažení. Obyvatelé Hunzy mají modré oči, světlou pleť a někdy i blonďaté vlasy.

Dále jsem se v knize dočetla, že ženy v Hunze jsou právě proslulé díky své překvapivě hladké pleti i v pokročilém věku. Jejich tváře se zpravidla jeví o patnáct až dvacet let mladší než u vrstevnic v jiných částech světa. Tvrdí, že jejich tajemství spočívá v meruňkovém oleji, který téměř denně aplikují na pleť.

Olej jsem si ihned objednala. A musím přiznat, jelikož jsem již pár olejů za svůj život vyzkoušela a moje maminka je majitelkou beauty salónu, tudíž se v kosmetice dobře vyznám, že se žádný olej svoji strukturou a účinkem nevyrovná meruňkovému oleji. Po aplikaci na vlasech a pleťi jsem se za pár dní viděla v zrcadle odpočatou, pleť krásně vypnutou a vlasy po umytí se krásně leskly a byly pevnější.

Je nutné olej užívat pravidelně po dosažení trvalých výsledků a doporučuje se také jedna lžíce na lačný žaludek ráno.

Zdroj: Kniha Svět bez rakoviny – příběh vitamínu B17, Edward Griffin
[styled_box]

Charakteristika meruňkového oleje:

Tento panenský olej je lisovaný za studena z jader pecek meruněk. Je novinkou mezi panenskými oleji, jeho specifikum je obsah vitamínů B15, B17 a B 19, které žádné jiné oleje neobsahují. Účinný je zejména jako podpůrný prostředek v léčbě rakoviny, podporuje tvorbu červených krvinek.

Olej obsahuje:

  • velké množství draslíku
  • nenasycené esenciální mastné kyseliny: kyselinu palmitovou, palmitoolejnou, stearovou, olejovou, linolovou a linoleovou
  • vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B12, B15, B17 (laetril), B 19 a A, C a F

[/styled_box]

 

Text: Žaneta Kantorová

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.