Moje hitparáda tří největších módních katastrof

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

Gumové boty nebo vše odhalující oblečení – je vždycky dobrý nápad řídit se tipy z módních mol?

crocs2Většina z nás alespoń po očku stále sleduje aktuální módu. Je samozřejmé, že jako mladé dívky chceme být pořád trendy! Během posledních pár let nás však módní průmysl zavalil – podle mého názoru – hned několika zcela příšernými vynálezy. Které to jsou?

Gumová hrůza

Předem se omlouvám všem přívržencům bot zvaných crocs, neboli také „croksek“, ale nikdy jsem jim nepřišla na chuť. Přiznávám, že jsou pohodlné a při jejich zdobení je možné se kreeativně vybít, ale… Za roztomilé je považuju možná tak na malých dětech, ale jinak jsou přibližně tak sexy, elegantní a slušivé, že se hodí snad jen na výlet s odpadky či maximálně k vodě.
Při sbírání materiálů k tomuto článku jsem s hrůzou zjistila, že se dají pořídit i „croksky“ na zimu, s kožíškem a z nepromokavého materiálu. Podle fotky jsem musela konstatovat, že nějaké takové botky jsem si vždy představovala na sněžném muži.

A co ještě hraje proti těmto botkám – ty nekvalitní (kvalitní, značkové stojí kolem 1 000 korun) škodí nohám. Nemají nijak vytvarovanou klenbu a nebývají ani trochu vyvýšené. Navíc ti v nich noha často pevně nedrží.

Bokovky

Bokové kalhoty jsou samozřejmostí dnes asi každé skříně, jejíž majitelka už nepamatuje sametovou revoluci. Na přiměřeně bokových kalhotech jistě není nic špatného – dělají hezkou postavu a popravdě, netlačí nás do bříška ani po babiččiných koláčích. Co však vždy sleduju s hrůzou, jsou slečny, které vypadají, jako by měly kalhoty o několik čísel menší. Kalhoty jim hodně těsně obepínají boky (což často vytváří špeky, kterým se někdy posměšně říká „křídla“, i když v normálních kalhotech nejsou na dotyčné slečně vůbec znatelné) a taky – a to považuji téměř bez vyjímky za antierotické – jim lezou zpod kalhot kalhotky nebo rovnou zadek.
Z vlastní zkušenosti vím, že i klukům je to spíše pro srandu, než že by takto odhalenou část těla obdivovali.

Druhá kůže

Už pár let jsou nám věrných módním pomocníkem legíny. Jsou praktické, pohodlné, ale skoro nikomu nesluší. Hubené holky v nich vypadají vyloženě anorekticky a těm silnějších zase zbytečně přidávají kila navíc. A to nemluvím o legínách světlejších barev, které nádherně vykreslí dokonce i celulitidu a podobné nedokonalosti.
Často ani není snadné legíny kombinovat s ostatním oblečením – s džínovinou vypadají lacině, k delším sukním jsou v podstatě zbytečné.

Připouštím však, že některé slečny to s legínami doopravdy umí a vypadají v nich světově. Patříš mezi ně, nebo se s leginami do křížku raději vůbec nepouštíš? Co  považuješ za nejhorší módní nápady ty?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Comments are closed