Zvyš v novém roce své šance na lásku

Stále sama a navíc v depresi, že se kolem tebe snad ani žádný pořádný chlap nevyskytuje? Končí každé další rande skoro stejně jako ta předchozí, takže máš pocit, že na schůzky chodíš pořád s tím jedním troubou pokaždé v jiném převleku? Slečna ti poradí, jak tento začarovaný kruh prolomit.

Zkus být v lásce spontánnější

Možná začínáš mít pocit, že hon za nalezením toho pravého je pro tebe čím dál větší ztráta času. Schůzky, které jsi v poslední době absolvovala, jako by měly předepsaný scénář, který tě už pořádně nudí. A chlap, který by stál za další vidění, pořád nikde.

Přemýšlíš, kde se stala chyba? Přečti si našich pět tipů, které ti sice v novém roce žádného prince nevyčarují, ale určitě ti pomůžou zvýšit šance na novou lásku.

Rozšiř své hrací pole

Hladání partnera znemožňují hranice, které si kolem sebe – často i nevědomky – stavíme. Problém ovšem není jen to, že se ve svém hledání omezuješ jen na své město, školu nebo určitý okruh přátel a jejich přátel. Za tím, že stále narážíš na jedny a ty samé typy, stojí i to, že zkrátka neustále brousíš ve stejných vodách.

Možná sis předem vytyčila určitá kritéria a jdeš za nimi tam, kde je logicky očekáváš. Pokud se ti to ovšem ani po několika pokusech nepodařilo, není čas pohnout se úplně jinde, v jiných okruzích a sociálních skupinách? Zamysli se, jak moc je pro tebe důležité, aby byl partner vysokoškolák jako ty?  Je skutečně tak podstatné, aby byl sportovně zaměřený? Možná ho nikdy nevytáhneš na lyže, ale skutečně je to pro tebe důležitější než jiné společné vlastnosti a zájmy, které ovšem nepoznáš hned na prvním rande?

Čti také: Jak se nestresovat, když tě čeká první rande po dlouhé době.

Rozšířit hrací pole ovšem neznamená slevovat z vlastních požadavků. Zkus být aktivní sama – co takhle najít si nějaký nový koníček? Vrhnout se do nějakého dobrovolnického projektu, zapojit se do organizace akcí ve vašem městě, zapsat se do nějakého kurzu…? Potenciální partner na tebe může čekat i tam, kde bys ho čekala nejméně.

Dej mu šanci

Kolikrát tě pozval na rande kluk, kterého jsi zdvořile odmítla, aniž bys mu dala šanci ukázat, jaký opravdu je? Hlavou ti totiž proběhlo, jak by asi takový večer vypadal, co by ti asi tak povídal, jak by vypadaly vaše děti a co byste spolu dělali v důchodu – a řekla jsi NE.

Jenomže výběr partnera by neměl připomínat výběr mixeru nebo robotického vysavače, u kterých si snadno přečteš technické specifikace na krabičce a navíc dostaneš návod k použití. Samozřejmě, upřímnost je nade vše, a proč toho chudáka zbytečně trápit, když víš, že z tvé strany by z toho nic nebylo… Když ale zavětříš třeba jen náznak toho, že by to přece jen mohlo zafungovat, proč mu nedat alespoň šanci? Proč s ním nezajít na skleničku a nenechat ho, ať ti o sobě prozradí víc? Možná budeš opravdu mile překvapená!

Čti také: Jak hravě zvládnout také druhé rande a jak zapůsobit na jeho přátele.

Buď iniciativnější

A teď upřímně – neodmítáš všechny možné nápadníky kvůli tomu, že ve skrytu duše čekáš, až tě na rande pozve někdo konkrétní? Někdo, v jehož přítomnosti se ti podlamují kolena ale sám o tebe zřejmě příliš nejeví zájem? Jelikož nežijeme ve středověku, nastal čas, abys udělala první krok sama. Využij příležitosti dát se s ním do řeči nebo ho rovnou někam pozvi. No a co? Třeba se ukáže, že se pouze ostýchal. A když tě naopak odmítne, aspoň se vzdáš falešných nadějí a tvá zdánlivě zoufalá situace se třeba velice rychle obrátí.

Tip: Udělej si test, jaké je tvé sebevědomí v lásce.

Zboř randící rutiny

Zdá se ti, že každé rande je stejné a začínáš se pekelně nudit? Možná jsi to ale právě ty, kdo očekává dodržování určitého randícího “tajmlajnu” a až příliš se ohlíží na to, co je správné, jak je to správné a kdy je to správné, aby si druzí nedejbože něco nepomysleli.

Děsí tě představa dalšího strnulého rande v restauraci, kde se div nebojíš pohnout, aby sis netrhla pořádné paux-pas? Nechceš se přetvařovat nad talířem dalšího salátu s light dresingem místo tvého oblíbeného steaku s hranolkama, abys nevypadala jako žrout, který bude mít do pěti let dva zadky? Máš přece sama právo navrhnout, kam půjdete a co budete dělat, a rozhodně to nemusí být místo, kam se na první rande chodí “normálně”. Vytáhni ho třeba na brusle. A proč zbytečně čekat s líbáním až na druhé rande, když mu máš chuť vlepil pořádnou pusu už uprostřed večera? Nebo proč čekat “standardní” tři dny, zda ti zavolá? Zkus být spontánnější a dělej věci tak, jak to zrovna sama cítíš.

Čti také: “Babičkovské” rady, mýty a pověry o randění.

Přehodnoť svůj přístup k randění

A co je nejdůležitější – pokud na rande jdeš rovnou s předsudkem, jaká to zase bude otrava a jaké kecy zase budeš muset poslouchat, je navýsost jasné jasné, že se žádného příjemného překvapení opět nedočkáš. Měla bys zapracovat na svém postoji k randění obecně – zkus být otevřenější a pozitivnější. Místo obav z nedostatků, které ten večer určitě zjistíš, vyraz na schůzku naopak natěšená, co nového o svém protějšku zjistíš.

Místo usilovného hledání těch špatných stránek se nejprve zaměř na ty dobré. Vždyť i koláč je lepší ochutnávat od šťavnaté střídky a postupně se propracovávat k trošku oschlé kůrce. Jinak totiž hrozí, že ho zahodíš dřív, než stačíš narazit na ten nejsladší kousek ovoce

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.