Neodsuzuj, co jsi ještě nezkusila

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-bonnie-melone/” color=”cyan”]BLOG BONNIE MELONE [/button]

Už jako malým dětem nám maminky říkaly: “Jak můžeš vědět, že to není dobré, když jsi to ještě ani neochutnala?”

tenis-raketa-sport-zacatecniciMusím přiznat, že já sama jsem často jednala tím způsobem, že když se mi už z dálky něco nezdálo, řekla jsem si, že to prostě není pro mě. Možná, že jsem díky tomuhle bezdůvodnému odsuzování přišla o spoustu příležitostí, které by mohly rozšířit bohatství mých zážitků.

Nicméně, je mi teprve osmnáct let, a příležitostí zažít něco nového bude ještě určitě víc než dost. Teď už vím, že není třeba hned odstavovat na vedlejší kolej vše, co se mi “nezdá”, protože z toho třeba vzejde něco dobrého. Vyzkoušet něco neznámého a zajímavého je příjemná obměna dne, a časem možná i důležitá část života, protože nikdy nevíte, co se může stát, co vás může nadchnout a nastartovat. Jak naložíte se svým denním programem a všemi aktivitami, je jen na vás, a já myslím, že ten, kdo neprožije jediný den v životě dvakrát, je šťastný člověk.

Každý den naplno

Pokud jde o mě, odsuzovala jsem například sport. Připadalo mi to moc náročné, nepříjemné a strašně zbytečné. Proč? To ani nevím, jde o to, že jsem to nikdy nevyzkoušela. Po nějaké době jsem zjistila, že jsou to činnosti, které mi zlepšují náladu a dodávají sílu, kdykoliv mám na to čas.
S kamarádkou jsem začala chodit do posilovny, a dozvěděla jsem se, že squash je v podstatě zábavný sport, který bych dokázala hrát celkem dlouho, i když jsem si myslela bůhvíco to bude, a nechtěla jsem jít. Stejně jako ve škole jsem byla přesvědčená o tom, že figurální kresba je něco, co mi prostě nejde a nikdy nepůjde. Jednou jsem však dokázala sama sebe přesvědčit k tomu, abych to s trochou pozornosti a pečlivosti zkusila a zjistila jsem, že mi to jde. Teď mám pokaždé ve středu ráno dobrý pocit z toho, že si jdu do školy kreslit, odpočinu si u toho a vlastně mě to baví.

Je hrozně fajn proměňovat povinné v zábavné a snažit se nudné chvíle nahradit něčím zvláštním. Jsou samozřejmě i negativní věci ke zkoušení, které nejsou pro člověka už tolik prospěšné. Všechno má svou stinnou stránku a je každého věc, jaké upřednostňuje priority, stejně jako si každý musí sám zvolit, jakou cestou se vydá.

Hodně štěstí při hledání nových příležitostí a zájmů.

Autorka: Bonie Melone
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.