Neohrnuj nos nad “sekáči”

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-katelyn/” color=”cyan”]BLOG KATELYN[/button]
S řečmi typu sekáč je obchod pro socky na mě nechoď. Pokud sdílíš i ty tento názor, asi dost dobře netušíš, kde stojí pravda a lámeš předem hůl nad tím, o čem toho vlastně ani moc nevíš. Zkus se na to podívat z jiného úhlu.

V secondhandech objevíš spoustu originálních kousků

Jdeš nakupovat a hned co překročíš práh nákupního centra, zamíříš do několika svých oblíbených obchodů, kde už tě spíš než normální zákaznici berou jako starou známou. Jaké obchody to jsou? Výhradně značkové, kde mají sice opravdu krásné, ale za to zbytečně drahé věci? To není vůbec nic špatného, pokud se nemusíš ohlížet na sumu, kterou v obchodě zanecháš.

Pokud ti však není čistě rozumově úplně jedno, kolik za své oblečení v obchodě necháváš, nebo zkrátka nepatříš k těm, kdo můžou peníze rozhazovat, jak se jim zlíbí, vyraz na obhlídku secondhandů. Spousta oblečení tam sice ani v nejmenším nebude splňovat tvé módní požadavky, ale je vysoce pravděpodobné, že i ty v té hordě sukní, kalhot a triček najdeš kousek, o jakém se ti ani nesnilo.

Značky za pár korun

Hlavní plus secondhandů tkví v ceně nabízeného zboží. Počáteční cena se podle značky, původu a kvality pohybuje už tak ve srovnání s novým zbožím velice nízko. Většina secondhandů navíc postupně oblečení procentuálně zlevňuje, takže jeho konečná cena se může zastavit třeba na pouhých dvaceti korunách za kus.

Hodně “sekáčů” také nabízí i takzvané exclusive zboží, které je sice o něco dražší, ale je buď nepoužívané, nebo výjimečné značkou. V nepřeberném množství nabízeného šatstva určitě i ty najdeš nějaký skvělý kousek. Klidně značkový, klidně z druhého konce světa, klidně tak originální, že si můžeš být jistá, že ve škole v něm jinou holku nepotkáš. A to vše jen za pár kaček. Tak například asi před měsícem se mi podařilo za směšných třicet korun koupit tmavě zelené roury značky David Lawrence, které běžně stojí asi pět tisíc korun. No neber to!

Škodolibé poznámky jsou mimo

Protože lidé jsou různé, ponejvíce blbé a pitomé, jak praví česká filmová klasika, musíš být připravena na to, že ne každý pochopí, že sem tam zajdeš do sekáče. V takových chvílích si zachovej chladnou hlavu a zkus dotyčnému vysvětlit, v čem tkví výhoda tohoto typu obchodů. Když ani přesto nenechá otravného rýpání, jednoduše se otoč a odejdi. Tobě přeci může být úplně šumák, co si o tobě takový člověk myslí. Hodně štěstí!

Moje tipy: Za návštěvu stojí například TEXTIL HOUSE na pražských Lužinách, BOHEMIAN RETRO na Žižkově nebo [fru:fru] na Praze 1. Tak směle do toho!

A jaké jsou tvé oblíbené “sekáče”?

Text: Kačka Šimková

3 Comments
  1. UNI moda (na Zelňáku, Zvonařce a Cejlu) – tady mají opravdu velký výběr a na Zelňáku navíc každý pátek akci vše za 50,- ;).
   Second hand front (mezi Šumavskou a Kartouzskou, na rohu Domažlické) – taky opravdu velký second hand, ceny vyšší, zato se tam dají najít pravdu parádní kousky.
   Genesis (Na Josefské při vstupu do podchodu), značkový sekáč, ceny taky ne nejlepší ale mívají časté akce ;). Najdou se tam klidně i šaty od Diora za pětistovku.
   To jsou ty nejvetší a nejznámější, ty malé oblíbené zapadlé si nechávám bohužel pro sebe :D.

 1. V Unimodě nakupuji pravidelně a vždycky tam objevím něco zajímavého a nového. Mívají tam dost často skvělé boty, které vůbec nevypadají na to, že by je někdo nosil. Pokud třeba potřebujete zlaté nebo stříbrné botičky na ples, určitě nejprve oběhněte pár sekáčů, než koupit za draho v normální obuvi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.