Nová mánie – SWAP. Zkusíš to i ty?

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

BLOG HANKY Z. – S někým si chvíli budeš psát, pak se domluvíte na částce a navzájem si pošlete balíček plný překvapení. Zdá se ti to ujeté? Představuju ti novou zábavu (nejen) blogerek – SWAP!

darekCo je SWAP? Na termín SWAP jsem narazila už asi před půl rokem a to – prosím pěkně – ve skriptech z ekonomie. Neboj, nebudu tě nudit takovými věcmi na samém začátku léta, jen vysvětlím, že jde o výměnu měn, což slouží k nějakým finančním cílům těch nad námi. Ovšem SWAP v on-line prostoru nás mladých znamená balíček na výměnu. Jak tato akce tedy probíhá? Domluvíš se se svou SWAP parťačkou na tom, jaký balíček si vyměníte. Může jít o kosmetiku, doplňky, sladkosti, zdravou výživu, naprosté překupko, mix všeho možného nebo si můžete stanovit závaznou strukturu – například jedny náušnice, dva kusy kosmetických výrobků…
Stanovíte hodnotu, v jaké věci do balíčku nakoupíte – běžná cena je kolem 200 – 400 Kč, ale organizují se i SWAPy třeba za 1000 Kč. Potom si nějakou dobu píšete, abyste se o druhé dozvěděly co nejvíc, můžete si poslat i fotky a pak už směle nakupujete dárečky, které se podle vás vaší SWAP parťačce budou líbit.

Má „swap zkušenost“

Přesně takto jsem postupovala u mého prvního SWAPu a měla jsem štěstí – natrefila jsem na opravdu sympatickou slečnu, se kterou jsme si padly do noty. Obě jsme dohodnutou hodnotu překročily, ale myslím, že ani jedna zpětně nelitovala.
SWAP by měl obsahovat také dopis pro tu druhou, který vás celým balíčkem provede. Připojit můžeš i oblíbené motto nebo pohled.

Chceš SWAPovat?

Pokud ti SWAP přijde jako zajímavá zkušenost, je určitě několik způsobů, jak si najít někoho ke SWAPování. Může to být třeba i tvá dávná kamarádka z jiného města, pokud se bojíš riskovat. Jestli ne, parťačku určitě najdeš na www.votocvohoz.cz nebo na SWAP stránce na facebooku.

Nebo je libo Postrcrossing?

Pokud tě neláká výměna balíčků, je možné i posílat a dostávat pohledy z celé země! Více se dozvíš například ZDE.

Už ses s těmito novými fenomény setkala? Poděl se o své zážitky v komentářích pod článkem!

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.