Po francúzsku

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-ivky/” color=”green”]BLOG IVKY[/button]

BLOG IVKY – Ako je možné, že Francúzsky vyzerajú za každých okolností dokonale? Ešte aj vtedy, keď idú vyniesť smeti? Dokonalosť, trendovosť, nápaditosť a šik, to sú všetko výrazy, ktoré vystihujú Francúzsky. Tiež sú to matky, ženy v domácnosti a bytosti schopné zarobiť peniaze. Je to len novodobý fenomén byť Francúzskou alebo to tak naozaj v skutočnosti je? Ak ťa kamarátka pochváli za tvoj nový účes alebo outfit a prirovná ťa k stylingu Francúzsky, jednoznačne ťa to poteší. Ak by ťa prirovnala k Američanke či Ruske, také nadšenie by to zrejme nebolo.

Takže áno, dnes je byť trendy Francúzskou. Začína to byť fenoménom ale oni v skutočnosti aj také sú. Francúzsky sú jednoducho rodené dámy. So šarmom robia akúkoľvek činnosť a ešte k tomu vyzerajú fantasticky. Tak francie, krasa, styl, historie
sa poďme bližšie pozrieť na tie ich tajomstvá dokonalosti.
Riadia sa jednoduchými pravidlami. Nie sú umelé a na kilometre z nich srší radosť, pohoda a prirodzenosť. Ich najväčšou zbraňou je úsmev. A navyše slečny, všetko je v hlave. Ak sa nastavíš na myslenie Francúzsky, tak sa ňou určite staneš.

Francúzsky nie sú tučné

Žiadne hodiny trávené v posilňovni či nejaký iný druh drezúry tela. Aj napriek tomu ich postavy sú dokonalé. Taktiež prechádzajú okolo pekárničiek plných skvelých sladkých či slaných dobrôt. Základ je odolať. Všetky činnosti vykonávajú v presne daný čas a tak je to aj s jedlom. Jedia v presne stanovený čas a hlavne sa nikam neponáhľajú. Francúzsku nenájdeš nahádzať obed do seba za pol hodinu alebo ho natlačiť v práci pred počítačom. Tajomstvo tkvie vo veľkosti porcie. Sú menšie ako štandardná porcia u nás a veľa pri obede konverzujú. Často sú na obede aj viac ako hodinu. Áno, majú čas aj na zákusok či dezert. Ale popoludní okolo štvrtej, inokedy si ho nedajú.

Francúzsky sú chic

Perfektná postava si pýta trendy oblečenie. Toto je pre Francúzsky hračka. Každá má však svoj jedinečný štýl, nekopírujú sa a už vôbec pre ne nie sú zaujímavé drahé značky z módnych mól. Jedinečnosť a unikátnosť dosiahnu práve tým, že objavia vo svojej štvrti malý „boutique“, kde nájdu originálne kúsky. Sú známe tým, že dokážu oživiť aj zdanlivo jednoduché šaty. Zvolia zaujímavé doplnky či topánky alebo kabelku a zvýraznia svoje prednosti. Musíme naozaj uznať, že Francúzsky majú dokonale vycibrený cit pre detail. A k tomu celému pôsobia tak, že sa vlastne ani veľmi nesnažili a nezáležalo im na tom.

Francúzsky vedia starnúťfrench

Žiadne kopy make-up, omietka na tvári v takom množstve, že to z nich opadáva. Plastické operácie??? Toto slovo Francúzsky nepoznajú. Prirodzenosť je to správne slovo, ktoré ich vystihuje. Jednoznačným dôkazom sú dámy ako Catherine Denevue, Inés de la Fressange či Vanessa Paradis. Žiadne vyhodené milióny na kozmetiku, avšak dobrý kvalitný krém. To je ich tajomstvo. Navyše ako postupne starnú, nesnažia sa omladiť a znova vyzerať na 25. Prispôsobia všetko svojmu veku, preto ten šarm. Stále sa o seba starajú, nestrácajú o seba záujem. Chcú sa aj naďalej dobre cítiť vo svojej koži. Každé obdobie života má svoje čaro, ony to dobre vedia a neboja sa toho.

Francúzsky to nikdy nepreženú s alkoholom

Toto je naozaj na zamyslenie. Vianočné večierky, výročné firemné párty či plesy sú dokonalými miestami na odviazanie sa. V našich končinách je bežné, že slečny to poriadne roztočia s nemalou dávkou alkoholu a na druhý deň radšej neprídu do práce. Po noci prišlo zatmenie mozgu a nevieme ako sme sa z párty dostali, čo všetko sme porozprávali šéfovi a ktorému kolegovi sme vyznali lásku. Tento scenár Francúzska nepozná. Na večierku si len mierne odchlipuje z pohára šampanského. Pohár je skôr módnym doplnkom. Je zdržanlivejšia a obozretná. Tak dokáže vytvoriť okolo seba opar tajomna a to je pre chlapa oveľa viac sexy ako opitá kolegyňa tancujúca bosá na stole.

Šarm, šarm a ešte raz šarm

Toto slovo pôvodne znamená kúzlo, príťažlivosť. A naozaj šarm nechýba žiadnej Francúzske. Ale ako je to možné, že sú také pohodové a stále dobre vyzerajú? Postavu si udržiavajú bez drastických diét a cvičenia, netrávia hodiny pred zrkadlom a každá z nich je výstavným kusom. Základom je, že Francúzsky sa nesťažujú. Tiež majú svoje povinnosti, ako starostlivosť o deti, nákupy či upratovanie. Ale berú to ako súčasť života, nie ako pohromu či katastrofu. Sú príliš hrdé na to, aby o svojich každodenných starostiach rozprávali v práci. Čo je dôležité, nechávajú si čas aj pre seba. Nie sú otrokom každodenného života. Tiež si zájdu s kamarátkou na kávu alebo regenerujú telo na masáži či v kúpeľoch. A takto vytvárajú dojem, že im všetko ide samo a ľahko. Chce to hlavne vytrvalosť slečny, french lifestyle je in.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.