Vůně a krásy podzimu

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-modni-vily/” color=”white”]BLOG MÓDNÍ VÍLY[/button]

BLOG MÓDNÍ VÍLY – Léto nám již definitivně skončilo a na dveře pomalu klepe zima… Předtím nás ale ještě čeká krásné barevné a voňavé období jménem podzim. Tak si ho pojďte zpříjemnit a užít všemi smysly!


skorice-jablko-muffin Proč mluvím o VŮNI podzimu? Protože mi podzim vždy připomenou vůně. Především vůně jablka se skořicí, vůně dýňového koláče, moštu a koření. Příjemnou atmosféru si můžeš snadno navodit voňavou svíčkou – skvělé jsou například Yankee candles. Vydrží dlouho a jejich vůně jsou opravdu úžasné, například skořicová tyčinka, medová s kořením, nebo speciální halloweenská edice vůní – Witches brew a Candy corn. Je to sice trochu dražší investice, ale vyplatí se! Levnější variantou může být třeba svíčka Air Wick Jablko s vánočním kořením, která je dostupná v běžné drogerii a kterou mám také velmi oblíbenou, voní opravdu nádherně! Vůně a mihotavé světlo svíčky tě vytrhne z podzimních splínů.

Barvy

Dalším osvědčeným tipem jak bojovat proti podzimním splínům je koupit si něco nového na sebe, nejlépe v krásných podzimních barvách. Nakupování je pro nás ženy velmi příjemnou terapií. Nemusíte hned měnit celý šatník. Někdy stačí maličkost – nové barevné punčochy, šála, kabelka, lak na nehty – a hned se tvůj outfit rozsvítí a oživí. A uvidíš, že tě budou barvy nabíjet pozitivní náladou i zevnitř.

barvy-podzim

Tyto odstíny jsou módní barvy pro letošní podzim a zimu. Která tě zaujala? Vyber si z palety odstínů tu svou a kup si něco v této barvě. Uvidíš tu změnu! Mně osobně zaujala červená samba, naprosto jsem se do tohoto odstínu zamilovala a spoustu věcí teď ladím do této barvy. Připomíná mi barvu spadaného listí, jablek se skořicí, a je krásně hřejivá. Zkuste ji!

Dalším oživením podzimních outfitů mohou být doplňky z umělé kůže, jako límce a vestičky. Já si jednu chlupatou zrovna pořídila a nedám na ni dopustit. Dají se sehnat třeba v obchodech H&M. Vypadají skvěle k šatům i kalhotám a dodají modelu luxusní punc. Už Popelka to tehdy věděla!

Chutě

V neposlední řadě tu máme i náš mlsný jazýček, který s psychikou spolupracuje velmi dobře a dokáže zahnat splín prakticky ihned. Podzim je časem sklizně a úrody jablek, švestek, ořechů, dýní a dalších dobrot. A proto ti závěrem tohoto článku posílám tip na jednoduchou a zdravou voňavo-chutnou dobrotu – jablko/skořicové podzimní muffiny, které zvládneš připravit snadno a rychle.

Jablko-skořicové muffiny

Potřebujete: 170 g celozrnné mouky (lze použít i hrubá), 140 g hladké bílé mouky, 1 a půl lžičky kypřícího prášku, špetku soli, 80 g cukru krupice, 1-2 lžičky skořice, 4 oloupaná a nastrouhaná jablka, 250 ml mléka, 2 vejce a 8 lžic másla (roztaveného a zchlazeného).

Příprava: Smíchejte obě mouky, kypřící prášek, sůl, skořici a cukr v jedné míse. V druhé míse rozmíchejte mléko, vejce, máslo a rozmixujte. Poté do této směsi zamíchejte jablka. Vlijte vlhkou směs s jablky do suché směsi a dobře promíchejte. Naplňte muffinové košíčky ze 2/3, posypte směsí s cukru a skořice a pečte v předehřáté troubě na 200 stupňů asi 25 minut, dokud muffiny nezezlátnou.
Tento recept mám osobně vyzkoušený! Přeji dobrou chuť!

Slečny a dámy, užívejte podzim plnými doušky – vychutnávejte jeho vůně, barvy i chutě naplno!

Vaše Módní Víla

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.