Prevence zdraví a krásy – oleje

[button link=”https://slecna.info/tag/klarin-blog/” color=”green”]KLÁŘIN BLOG[/button]

KLÁŘIN BLOG – Chceš si udržet zdravou a krásnou pokožku co nejdéle? Neusni na vavřínech a pečuj o sebe co nejvíce. Již ve starodávném Egyptě věděli, jaké blahodárné účinky mají oleje na tělo.


olivovy-olejOlejů existuje samozřejmě bezpočetné množství. Obecně však platí, že ti každý z nich něco dá a zaručeně vždy potěší tvou kůži. Pokusím se tě krátce seznámit s těmi, které se doposud používaly nejčastěji.[divider_space]

Nejznámější druhy olejů

[row_box style=”box border box_light_gray”]Olivový olej obsahuje skvalen, tedy hydratační látku, která se přirozeně nachází i v naší kůži. Je ideální pro normální a mírně suchou pleť.

Avokádový olej a olej z makadamových ořechů jsou silně výživné a často se doporučují pro suchou a citlivou pleť. Suchá pokožka je náchylná na tvorbu vrásek i v útlém věku, i proto jsou tyto oleje tolik ceněné.

Jojobový a pupalkový olej je vhodný pro podrážděnou, citlivou a silně suchou pleť. Napomáhají také při ekzémech či bolestech hlavy. Působí protizánětlivě a zpomalují tvorbu vrásek.

Arganový olej je vhodný pro zralejší pleť. Obsahuje vysoké množství vitaminu E a esenciálních mastných kyselin, které zamezují tvorbě vrásek.

Dýňový olej napomáhá udržet nejen zdravou pokožku, ale také dásně. Taktéž regeneruje vlasy a nehtová lůžka.

Mandlový olej je vhodný pro citlivou pokožku zvláště proto, že je svým složením podobný kožnímu mazu. Obsahuje také vysoké množství nenasycených mastných kyselin, díky kterým se mírní podrážděnost pokožky.

Kokosový olej zjemňuje suchou a popraskanou kůži. Je také vhodný při spálení na slunci a napomáhá regeneraci poškozených vlasů.

Olej z obilných klíčků je bohatý na vitamin E. Posiluje přirozenou bariéru pokožky a má silné omlazující účinky, které ocení zejména ženy ve zralejším věku.

Olej z hroznových jadérek využívá se poměrně krátce, přesto jsou jeho účinky obrovské. Dodává pokožce jemnost a zpomaluje stárnutí. Je rovněž vhodný pro mastnou a problematickou pleť, napomáhá regulaci tvorbě kožního mazu.

Olej z jasmínových květů regeneruje suchou pokožku a zároveň jí pěstí. Má také silně antidepresivní účinky.[/row_box]
[divider_space]

Jak olej používat?

Obličej

Olej můžeš přidat do normálního pleťového krému, který běžně používáš. Stačí jen pár kapek. Mnohem lepší však je, když vetřeš čistý olej přímo do pokožky. Lehkou masáží posílíš ještě víc jeho účinek. Trochu oleje rozetři směrem od středu brady přes tváře až k uším. Krouživými pohyby vetři olej do čela, brady a kolem úst, poté přejdi k pleti okolo očí.

Tělo

Olej je nejlepší vtírat do ještě vlhké pokožky. Lépe se tak vstřebá a bude déle působit. Vhodné také je olej nalít přímo do vody na koupání a příjemně se tak luhovat.

Brzy se můžes těšit na recenzi dvou olejů. Jeden od značky Saloos a druhý od značky Just.

Autorka: Klára

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.