Proč si pořídit menstruační kalíšek

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-martiny/” color=”red”]BLOG MARTINY[/button]

BLOG MARTINY – Určitě jsi v poslední době slyšela o menstruačním kalíšku. Spousta žen ho ale považuje za jakousi alternativní věc, která není vhodná úplně pro všechny. To je ale omyl! Menstruační kalíšek funguje na stejném principu, jako klasický tampon, jen je příjemnější, ekologičtější a ač se to zpočátku nezdá, levnější.

Aby ses zbavila posledních pochyb, přináším několik rad do začátku. Jak kalíšek funguje, z čeho je vyroben, jak s ním správně manipulovat atd. Po přečtení se snad i tvoje poslední obavy rozplynou a menstruační kalíšek menstruace-zenske-potize-zanety-zdravibeze strachu vyzkoušíš.

 

[icon_check] Menstruační kalíšek je vyroben z kvalitního lékařského silikonu, který je antibakteriální.

[icon_check]Nemusíš se bát, že by byl kalíšek moc velký či jsi měla problémy s jeho zavedením. Menstruační kalíšky se vyrábí v několika velikostech, ze kterých si určitě vybereš i ty.

[icon_check] Menstruační kalíšek se do pochvy zavádí složený, takže není větší než klasický tampon. Až po zavedení se ústí kalíšku rozevře a přilne k poševní stěně. Vznikne tak podtlak a neunikne ani kapka krve.

[icon_check]Kalíšek vyplachuj po stejné době, jako jsi zvyklá měnit tampony či vložky.

[icon_check]Před začátkem nového cyklu kalíšek vyvař v horké vodě. Stačí ho na 5 minut vložit do převařené horké vody, avšak nevařit. Silikon by se mohl poškodit.

[icon_check]Menstruační kalíšek můžeš používat bez obav i při sportu. Například při plavání je kalíšek daleko vhodnější, než obyčejný tampon. Ten do sebe nasákne vodu, která se pak dostane do pochvy i se všemi bakteriemi a nečistotami.

[icon_check]Použití kalíšku je zdravější, než použití klasických vložek či tamponů. Běžně prodávané hygienické potřeby totiž obsahují chemikálie, které mohou citlivou sliznici pochvy podráždit. Použitím menstruačních kalíšků si tak můžeš ušetřit případné záněty a výtoky.

[icon_check]Menstruační kalíšek je daleko hygieničtější, než vložka. Vytvořená krev se vůbec nedostane do styku se vzduchem a tak se zabrání vzniku nepříjemného zápachu.

[icon_check]Menstruační kalíšky jsou levnější, než jiné hygienické potřeby. Pokud si pořídíš nový kalíšek, je to celkem vysoká investice, to ano. Jestliže se ale o něj budeš dobře starat, vydrží ti až 15 let. A teď si spočítej, kolik utratíš za vložky.

[icon_check]Vložky musíš měnit několikrát denně, čímž vzniká velké množství nerecyklovatelného odpadu. Menstruační kalíšek je ekologičtější. Stačí ho 2- 3 denně podle síly menstruace vylít a opláchnout pod tekoucí vodou. A je opět připraven k použití.

Tak co, přesvědčila jsem tě ke koupi menstruačního kalíšku? Já sama jsem nad jeho koupí dlouho váhala, ale po sepsání těchto bodů jsem se ujistila, že je to dobrá věc a odhodlala jsem se k nákupu. A co ty?

 

No Comments Yet

Comments are closed