Sedací vak – skvělý relaxační společník

[button link=”https://slecna.info/tag/hancin-blog/” color=”violet”]HANČIN BLOG[/button]

HANČIN BLOG – Jistě jsi už o sedacích vacích někdy slyšela. Možná máš jeden takový doma nebo po něm alespoň toužíš. Pojď společně s námi nahlédnout do světa těchto odpočinkových pytlů a poznat jejich přednosti. Na závěr si i povíme, jak sedací pytel vlastnoručně vyrobit.

sedaci-vakJestliže se tímto prvkem ve svém pokoji pochlubit nemůžeš, ale přitom si jej přeješ, řekněme si, jak ideální sedací pytel vybrat. Platí především jednoduché pravidlo, že není až tak důležitý vzhled jako to, co se nachází uvnitř. Samozřejmě barevné provedení je jen na tvém osobním vkusu, ale nezanedbej samotnou výplň.

Nejdůležitější je vnitřek

Ten se skládá z množství malých kuliček. Polystyrenové kuličky EPS přitom znamenají jasnou volbu. Dej jim přednost před polystyrenovou drtí, která velmi rychle slehne a brání tvarování vaků, navíc se z ní celkem dost práší. Dej si pozor, aby měl vak někde na boku uzavíratelný otvor pro případné dosypání či vyměnění kuliček.

Jakou látku?

Dále je na řadě rozhodování podle tkaniny. Běžný je potah z polyesteru, na kterém se příjemně sedí a jednoduše se i čistí. O něco dražší záležitost představují nylonové sedací vaky. Dávej pozor i na sešití, nejlepší je dvojitý či ještě lépe trojitý steh.

Vhodný tvar

Na trhu se nejčastěji setkáš s tvarem připomínajícím obrovský polštář. Rozmysli si, jestli chceš na pytli jen sedět, a nebo se ráda pohodlně rozvalíš. První zmíněná varianta si žádá, aby alespoň jedna strana měřila 140 cm, druhá možnost poté vyžaduje 180 cm.

Výborná ortopedická pomůcka

Sedací vaky doporučují i samotní lékaři. Při ležení totiž nevznikají proleženiny, vak se krásně vytvaruje přesně pro tvé tělo. Často je využívají lidé trvale upoutáni na lůžko, ale i nemocná zvířata.

Vyrob si sedací vak sama!

Pokud ráda experimentuješ a u šicího stroje se cítíš jako doma, pojď si zkusit takový relaxační polštář vyrobit sama. V celkovém součtu možná dokonce vyjde i levněji než v obchodě. Budeš přitom potřebovat zmiňovanou látku, kuličky a kvalitní šicí stroj. První dvě nezbytnosti najdeš například v internetovém e-shopu, jenž se na tyto materiály specializuje.

Nejdříve si látku naměříš podle svých představ, a poté využiješ šicí stroj ke spojení všech stran. Nezapomeň ale na širší pruh, který spojíš jen suchým zipem, aby bylo kudy sypat kuličky. Pytel sešij spíše víckrát, sbírání vypadlých kuliček po domě není nic příjemného. Jakmile budeš mít sešito, přichází na scénu slavnostní vyplnění kuličkami. Množství musíš vyzkoušet, dokud ti nebude vytvarování úplně vyhovovat.

Hodně štěstí při tvoření!

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.