Studovat na Harvardu z ČR? Jde to!

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Nedávno jsem na internetu objevila velmi zajímavou, a bohužel zatím moc neznámou možnost studia. Některé americké univerzity nabízejí na svých stránkách online kurzy, které jsou zcela zdarma! Nejen, že se něco naučíš od špičkových vědců, elit ve svém oboru, navíc brzy přibude i možnost získat z úspěšně absolvovaného kurzu certifikát!
Diplom z Harvardu? Klidně!

Jak to funguje? Zaregistruješ se na určitý kurz, a pak v rámci svých možností studuješ. Studium obsahuje videa či zápisy z přednášek a testy, je to u různých kurzů různé, proto si nejprve pečlivě prostuduj, co se po tobě bude chtít.

Které univerzity tyto kurzy nabízí?

První s tímto nápadem přišel Massachusetts Institute of Technology (MIT) (www.mit.edu)

Stanfordova univerzita (http://online.stanford.edu/courses)

Harvard (www.harvard.edu)

Berkeley (www.berkeley.edu)

a další.

Jaké kurzy jsou k mání?

(Bohužel pro mě) velmi zřídka najdeš humanitně zaměřený kurz, převážně jde o kurzy z oborů: ekonomika, management, lékařství/biologie, matematika, méně pak literatura.

Můžeš “studovat” například…

MIT: Principles of Microeconomics  (Jonathan Gruber)

Berkeley: Introduction to Biology (Profesoři z Berkely)

Oxford: Demographic Trends and Problems of the Modern World (David Coleman)

Yale: The Psychology, Biology, and Politics of Food (Kelly D. Brownel)

Moje zkušenost

Já uvažuji nad kurzy na Yale university (pokud jsi sledovala či sleduješ Gilmorova děvčata, víš proč :-) ).

Tyto kurzy jsou zdarma, jsou přístupné ve formě videa, audia i textu. Jsou to záznamy přímo z přednášek, které navštěvují studenti univerzity. Nemusíš se registrovat, ale nedostaneš ani žádný diplom. Na druhou stranu se dozvíš spoustu informacích od světových kapacit, a to za těch pár minut týdně stojí :-).

Užitečné odkazyhttp://www.youtube.com/yalecourseshttp://oyc.yale.edu/psychology/psyc-123

Další tip

Už jsi slyšela o Salovi? Salman “Sal” Khan je zakladatel tzv. Khanovy Akademie, což je nezisková organizace zaměřená na vzdělávání. Založil ji Američan Salman Khan roku 2006 (sám je absolventem MIT a Harvardu). Jde o soubor stovek “videolekcí” na YouTube. Lekce jsou z oborů: matematika, fyzika, chemie, organická chemie, historie, zdravotnictví a lékařství, finančnictví, ekonomie, biologie, astronomie, kosmologie apod. Pecka je, že jsou videa překládána už i do češtiny, takže pokud ti angličtina zrovna nesedí, můžeš si vyhledat českou verzi.

Tak co? Jdeš do toho taky?

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.