Upgraduj své ranní rituály pro příjemnější vstávání

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Musíš ráno kvůli škole brzo vstávat? Dojíždíš na střední nebo na výšku a vstáváš kvůli tomu v době, kdy tví spolužáci teprve uléhají do peřin? Já taky!

Dobře nastavený telefon nevypneš tak snadno jako budík.

Dojíždím do Brna z Pardubic, což není vůbec žádná sranda, když z domu vyjíždíš v pět ráno. Vstávání mi, jako snad každé slečně v mém věku, dělá trochu problémy, a abych se stihla ještě umýt, obléct, nalíčit (a nakrmit domácí zvěř), osvojila jsem si pár rituálů, které mě ráno spolehlivě nakopnou.

Budík

Lepší než klasický zaklapovací řinčící budík, je nastavit si buzení na mobilu! Nejenže si můžeš zvolit melodii, která tě nakopne, ale můžeš si buzení nastavit na každých x minut. (Pokud první probuzení vypneš a neodsouhlasíš, že tě vzbudilo, za pár minut tě budí znovu – chytrá to věcička!). Mobil si nikdy nedávej do postele ani do bezprostřední blízkosti postele, docílíš akorát toho, že mobil v ranní rozespalosti vypneš a spíš dál.

Tip: Budící melodii měň nejméně dvakrát do měsíce, jinak se ti píseň oposlouchá a vzhledem k tomu, že tě nutí vylézt z teplé postele, znechutí se ti.

A co se mi osvědčilo? Dnes již neexistující metalová kapela System of a Down! Jejich Dreaming mě rozhodně spát nenechá.

Energie

Kde rychle vzít energii na ranní sprint po bytě? Dej si sklenku studeného džusu! Džus ti dodá rychlý cukr, který je ráno nezbytný, abys hned nezkolabovala. Studený nápoj tě navíc ještě více probudí.

Můj tip: Vždy přidám i kostičku čokolády, dodá cukr i dobrou náladu!

Sprcha

Poránu, poránu, mokrej hadr na hlavu:) Opravdu neznám lepší probuzení, než ranní vlažná sprcha! Pozor ale v zimních měsících – pořádně se pak obleč, abys venku nenachladla.

Hudba

Bezprostředně po tom, co vylezu z postele, pouštím rádio nebo oblíbené písničky. Zvláště letní hity, které ti připomínají bezstarostné prázdniny, tě dobře nakopnou!

Můj tip: Avril Lavigne – What the Hell; Carly Rae Jepsen – Call me maybe; Ego Feat. Robert Burian – Žijeme len raz; Tacabro – Tacata,…

A jaký je Tvůj ranní rituál?

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

1 Comment
  1. Teda, mě budit tahle písnička, tak v první řadě dostanu infarkt, ještě než si stihnu uvědomit, co se vlastně děje. (pokud nemáš sestřih) :D Taky mě nesmí budit žádná až moc klidná melodie, protože to mě nevzbudí, ale já sázím spíš na Fireflight, taky fajn. :) Ale co je moc..máš můj obdiv, jestli to zvládáš. :D

Leave a Reply

Your email address will not be published.