Vánoční relax – nemožné?

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog/” color=”orange”]MIJIN BLOG[/button]

Jako malé jsme se na ně těšily celý rok, ale čím jsme starší, tím víc se nám Vánoce mění v povinnost a stres navíc. Ideální představa Vánoc z romantických filmů se nám zdá nedosažitelná. Neříkám, že předvánoční čas dokážeme přeměnit v jedno velké leháro, ale čas na relaxaci bychom si najít mohly.

Já jsem člověk, co miluje plánování, a tak jsem si řekla, že se to pokusím aplikovat i na dobu adventní. Vytvořila jsem si návrh pro plánovací adventní kalendář.

Jsou na něj potřeba 4 A4 papíry, kde každý papír představuje jeden týden (pro lepší přehlednost si můžeš předepsat dopředu i jednotlivé hodiny). Tak vznikne spousta místa na plánování. Je dobré papíry umístit na povrch, do kterého se dají zapichovat špendlíky, jako například molitan nebo prázdná nástěnka.

Jako první do kalendáře napiš časy, které nelze jakkoli upravit = škola a záliby které nechceš vynechat, popřípadě další činnosti závislé na určitém čase. Další aktivity, jejichž časy se mohou příležitostně měnit, si napiš na kartičky s tím, že se budou na kalendář připichovat špendlíkem.

Nakupování dárků

Tuhle činnost je lepší dát někam na začátek tvého plánování. Zabere totiž nejvíc starostí. Jak si tuhle činnost co nejvíc zjednodušit? Určitě máš nějaký plonkový čas, kdy musíš být na daném místě a nic neděláš. Protože nechci poukazovat na školu, dám jako příklad autobus. Přesně tohle jsou místa na uvažování o tom, co komu dáš za dárek. Pro lepší uvažování a nezapomenutí nápadů je dobré udělat si seznam lidí a postupně k nim připisovat vymyšlené věci. Když máš dárek vymyšlený, zkus ho najít na internetu a pak jít do daného obchodu s jasnou představou, kterou věc hledáš, a s jistotou, že ji tam najdeš.

Samozřejmě tohle je zbytečné, když miluješ nakupování, procházení obchodů a vymýšlení dárků na místě.

Pečení cukroví

Já peču cukroví většinou až poslední týden, aby se ho co nejmíň do Štědrého dne ujedlo a aby neztvrdlo.

Nakupování surovin na cukroví

Je fajn když někdo nakoupí za tebe, ale většinou co si člověk neudělá sám… Určitě si napiš seznam, a pak se podle něho snaž řídit. Když půjdeš jen pro to, co máš napsané, ušetří to čas i peníze.

Čas na příbuzné

Pro někoho povinnost pro někoho radost.

Čas na učení?

Každý potřebuje jiný čas. Vzrušující doba Vánoc je však taková, že učení nejde moc dobře naplánovat, ale od toho máme kartičky, které jdou přesouvat. A když se doma nezadaří, cesty MHD to jistí!

Čas na úklid

Někdo Vánoční úklid provozuje míň někdo víc. Pokud plánuješ generální úklid se vším všudy, neodkládej ho. Pak by se mohlo stát, že na Vánoce bude úklid pořád v plném proudu a bude to všude vidět.Tip na úklid? Kamarádka provozuje úklid tak, že přes všechno hodí prostěradlo a už to není vidět.

Čas na kamarády/miláčka

Už tohle je svým způsobem relax. Je sice zvláštní to plánovat, ale tak trochu platí pravidlo, na co si neuděláš v téhle době čas dopředu, to nemáš.

Relax s miláčkem

Jedna z nelepších relaxací je masáž. Odpoledne s masáží je velmi příjemná záležitost jak pro masírovaného, tak pro toho, kdo masíruje, pokud jsou si osoby blízké. Nevadí, když neovládáš žádné speciální techniky. Stačí, když pomocí palců kroužíš po svalech tak silně, aby to druhému bylo příjemné.

A TEĎ TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

MOJE CHVILKA. Čas je naprosto na tobě, ale doporučuji minimálně hodinku. Svoji chvilku můžeš využít na téměř cokoli, ale ne nic namáhavého, jak psychicky tak fyzicky.

TIP: Relax na večer

  • Napusť si vanu s nějakou příjemně vonící pěnou nebo solí do koupele
  • Přines si do koupelny něco, z čeho můžeš pouštět písničky. Nejlepší jsou nějaké pomalé. Já mám ráda šumění moře s doprovodem piána. Tuhle poslouchám nejraději: http://www.youtube.com/watch?v=rv87qBle1Lw
  • Udělej si čaj/kafe/kakao… co máš ráda a vezmi hrnek s sebou.
  • POZOR! Je dobré si zjistit, jestli nikdo z rodiny nebude potřebovat další hodinku do koupelny.

Tak příjemné předvánoční relaxování!

Autorka: Mija

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.