Velký test sendvičů a baget

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Taky někdy nestíháš pořádný oběd a v letu koupíš v nejbližším obchodě či menze balenou bagetu? A máš pak výčitky svědomí, kolik že si to zase snědla kalorií, kolik zbytečných tuků a rychlých sacharidů jsi dodala svému tělu? Už nemusíš! Jediné, co musíš, je naučit se rozeznávat “dobrou” od “špatné” bagety.

Otestovaly jsme pro tebe několik druhů baget.

Koupit tuhle nebo tuto? Cenové rozdíly nejsou to hlavní, čím by ses měla řídit. Uhnat si střevní problémy přece za ušetřených pár korun nestojí. Tak jak jsou na tom nejběžnější bagety na našich pultech?

Crocodille – Bageta s krůtí šunkou

Je to vícezrnná bageta s krůtí šunkou a čerstvou zelenou paprikou, obsahuje však také smetanovou pomazánku, která zase tak zdravá není. Je to ovšem jedna z těch zdravějších a pro tělo přínosnějších baget.
Energetická hodnota 1205kJ; Bílkoviny 9,4 g; Sacharidy 21,7 g; Tuky 18,3 g
Známka: 2

Crocodille – Šunkový eiffel

Světlá bageta se šunkou a tučnějším sýrem (massdamer), sterilovaná okurka, máslo. Toto složení dělá z bagety jednu z těch lepších, jediným problémem je právě to světlé pečivo, které tělu nic nedodá a má nízký glykemický index (je po něm brzy hlad).
Energetická hodnota 1025 kj; Bílkoviny 13g; Sacharidy 26 g; Tuky 15 g
Známka: 2

Crocodille – Sendvič s tuňákem a vejcem

Ve světlém toastovém chlebu najdeš tuňáka, vajíčko a jarní cibulku, chléb je namazaný majonézou, ale celkově se bageta řadí též k těm zdravějším díky vysokému obsahu kvalitních bílkovin.
Energetická hodnota: 1336 kJ; Bílkoviny 13g; Sacharidy 29 g; Tuky 17g
Známka: 2,5

Čti také: Tipy, jak vylepšit školní svačiny

Deli – Lahůdkový gurmán

Světlá bageta s cikánskou pečení, vejci, sýrem a kyselými okurkami. Chuťově nijak neohromí, hodnotami také ne. Řadí se tak spíš k nouzovkám.
Známka: 3

Dundee – Delikates bageta

Světlá bageta namazaná bramborovým salátem, pokladená debrecínskou pečení, vejcem, šunkovým salámem, vysočinou, kyselou okurkou a paprikou. Už dle složení lze usoudit, že tahle bageta se k dietě hodit nebude.
Známka: 3,5
[styled_box Title=”Shrnutí – jaké bagety brát/nebrat?” Color=”Green”]

– Preferuj celozrnné pečivo (poznáš to podle semínka na pečivu i uvnitř něj).
 – Preferuj máslo či tvaroh před majonézou a tzv. dresinkem.
 – Preferuj šunku před salámem.
 – Vyhýbej se bagetám se smaženými stripsy nebo nugetami.
 – Nezapomeň na zeleninu, alespoň list salátu by měl v bagetě určitě být.
[/styled_box]
Důležité: Před zakoupením (či konzumací) bagety zkontroluj, jestli vše vypadá jak má! Jinak se můžeš dočkat nepříjemného překvapení, jako je třeba salmonela!

Můj tip: Řetězec, který se u nás dříve věnoval jen přípravě kávy „do ruky“ – Café Coffee Day (bývá často na nádražích a v nákupních centrech) – začal prodávat i bagety – se šunkou a sýrem, se sýrem a s kuřecími kousky. Jako večeři do vlaku ti doporučuju hlavně tu se šunkou a sýrem (potřená máslem a jsou v ní i plátky kyselých okurek), ke které přikusuj zeleninový salát!

Autorka: Káťa

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.