Vyrob si šperky z přírody

[button link=”https://slecna.info/tag/alin-blog/” color=”red”]ÁLIN BLOG[/button]

Jsi romantická duše, miluješ zvířata, přírodu a všechno kolem ní? Chceš být originální a jiná než ostatní holky? Jsi zručná, manuálně šikovná, ale nevíš, jak svůj talent projevit nebo jak začít? Můžeš si vyrobit svůj vlastní šperk! Nic tě stát nebude, jen trochu dobrého nápadu, zručnosti a hlavně ti přinese radost, když se povede.

Poznáš, z čeho jsou vyrobené korálky?

Já jsem ráda nosila na krku korálky, které mi kdysi zakoupila maminka. Jsem vynalézavá, a tak mě napadlo vyrábět si různé ozdoby a doplňky sama. Už jako malá holka jsem navlékala těstoviny, různé zavářky do polévky a kolínka, pálila je na pánvi, aby dostaly i tmavší barvu a pak je navlékala na nit a nosila je na krku, či z nich dělala náramky.

Protože mám ale ráda přírodní věci, tak jsem začala navlékat i různé pecičky a semínka z ovoce a zeleniny, fazole a hrách. Takové pecičky z papriky trvá navlékat hodně dlouho, ale výsledek byl pro mě uspokojující a dokonce i holky ve škole obdivovaly můj výtvor. Z lesa to pak byly různé doplňky z kůry a dřeva. Udělám si radost a ještě mě potěší můj vlastní nápad. Nikdo v okolí nic podobného nemá, je to vlastně originál!

I ty si můžeš něco podobného vyrábět a holky ti budou závidět! Je to zábavné vyrábět z věcí, co leží jen tak na zemi v lese, třeba z obyčejné větvičky či kůry. Snadno z nich něco vytvoříš, třeba v kombinaci s kůží a dřevěnými korálky a uděláš si tak parádu na obyčejném svetříku. Záleží na tobě, co tě napadne. Výtvorů mám hodně, jeden z nich jsem vyfotila i pro tebe a tvoji případnou inspiraci. Dáš se tímto přírodním směrem jako já?

Na fotografii jsou navlečené na kůži kloboučky ze žaludů doplněné dřevěnými korálky a přelakované. Je to lehoučké a pěkně se to nosí. Třeba si vytvoříš něco podobného. Udělej si radost a začni!

Autorka: Ála N.

9 Comments
 1. Jsi romantická duše, miluješ zvířata, přírodu a všechno kolem ní?

  Týjo, co má tohle společnýho se zvířaty? A že si na krk navlíkáš kolínka a podle obrázku asi i granule pro kočky – nejsi ty blázen? A kdy jsi chodila do tý školy že kamarádky obdivovaly že máš na krku žaludy? Rumcajs byl tvůj spolužák ne? Nechtěla jsi mít původně původně blog na nějakejch stránkách zasloužilejch důchodců? To mě teda po..r nohu…. Hedvika

 2. Promiň, že se ještě vracím, ale řežu se smíchy:
  “Už jako malá holka jsem navlékala těstoviny, různé zavářky do polévky a kolínka, pálila je na pánvi, aby dostaly i tmavší barvu a pak je navlékala na nit a nosila je na krku, či z nich dělala náramky…” Chtěla bych být u toho jak pálíš na pánvi třeba játrové knedlíčky nebo celestýnský nudle a pak je nosíš na niti na krku… To je nějaký dobrý marketingový tah že tě sem vzali, no nééé? Ty teda faaaakt zvýšíš čtenost protože tohle se hned tak nevidí. Jdu pražit krupicové noky, nějaký mi zbyly v polívce, zítra si je vezmu na krk do práce. Ooooo, to jsem se zasmála. Hedva.

  1. Proboha, o co ti jde? Nějaký komplex nebo duševní porucha? Mně se náhodou ten náhrdelník na fotce líbí a přijde mi originální, když někdo umí takhle využít všelijaké materiály. Fakt kroutím hlavou, jaké hnusné věci někdo dokáže vyblít pod normálním pěkným článkem!!

  2. Zlatko, a kreativita Ti něco říká? Chápu, že si neumíš představit těstoviny a nebo přírodniny tak, aby vypadaly pěkně. Nemusíš tu však ukazovat tento svůj nedostatek. Věnuj se stránkám, které Tě zajímají a prosím nekaž náladu holkám, kterým se takový věci líbí.

  3. Hedvo a jak jsi se bavila ty v 6 – 7 letech? to, že někdo navléká v tomto věku na nit těstoviny nebo přírodniny a holkám se to ve třídě líbí, mě připadá normální. Mrkni někdy na web Fler.cz – kreativní svět, holky tam vyrábí náhrdelníky a naušnice z různých materiálů a dokonce z těch těstovin také…

 3. Protože se zajímám o výrobu šperků z přírod.materiálů,zaujal mně nepěkný komentář zn.Hedva a chtěla bych na něj reagovat.Nechci se dotknout mladých dívek,kterým se omlouvám,ale myslím si,že pisatelka je jednou z nich.Většina mladých dívek,pokud je já znám,jsou dívky vynalézavé,podnikavé a také šikovné.Pisatelka Hedva k nim nepatří.

 4. Zdravím!

  Narazila jsem na Váš blog a ráda bych Vás oslovila ohledně spolupráce.
  Zastupuji firmu Glass4u.cz a chtěli bychom oslovit blogerky, které by pro nás čas od času vypracovaly nějaký tematický článek, který by umístily na svůj blog, případně jej sdíleli na sociálních sítích. Samozřejmě by se měl týkat korálkování a korálků. :)
  Jako odměnu bychom Vám nabídli kupón v hodnotě 300,-Kč za článek, který byste mohla uplatnit v našem obchodě.
  Pokud je pro Vás tato nabídka atraktivní, určitě se mi co nejdříve ozvěte.

  Děkuji a těším se na odpověď. :)

  S pozdravem

  Darina Bulvová

Leave a Reply

Your email address will not be published.