Vyzkoušela jsem bělení zubů v salónu

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-michaely-k/” color=”green”]BLOG MICHAELY K.[/button]
S nadcházejícím létem a s prosluněnými dny jsem i já nabyla více optimismu a chuť se více usmívat. Dostala jsem nápad udělat něco pro svůj úsměv, vnukla mi myšlenka na bělení zubů. Pořád jsem o této proceduře jen četla a chtěla jsem to vyzkoušet sama.

divka s krasnym usmevem
Dokonalý úsměv je přání každé z nás

Ne, že bych se za svůj úsměv styděla, nekouřím, kávu piju minimálně, na večírcích holduji spíše bílému vínu, než červenému, ale jako každá z nás vím, že vždycky to může být o něco lepší. Proto jsem se rozhodla svůj nápad zrealizovat.

Po preventivní prohlídce u zubaře do salónu

Po preventivní prohlídce u zubaře jsem na doporučení zvolila kosmetický salon v Praze. Zavolala jsem, objednala se a mohla jsem se těšit.
Zvolená metoda se jmenovala kosmetické bělení zubů za pomoci bělícího gelu a bílého studeného světla. Jedná se o bezpečnou metodu, protože obsahuje pouze šestiprocentní peroxid. A výsledek by měl být patrný ihned a přetrvávat půl roku.

Samotný proces není nepříjemný

Konečně jsem dorazila do salonu, ujala se mne milá paní kosmetička, která zrovna odběhla od paní, která přišla na kavitaci. Trochu mne to zarazilo, protože jsem myslela, že bělení provádí specialisté ve svém oboru a ne kosmetičky, které prošly školením, a v podstatě dělají všechno. Ale budiž. Prohlédla mi zoubky, jestli nemám praskliny na sklovině nebo paradentózu a potřela mi je gelem. Nasadila na ně průhledný náustek, aby se světlo dostalo na co největší plochu chrupu a neměla jsem tendenci ústa zavírat. Před ústa mi postavila lampu s ledkovými diodami, které vyzařovaly modré intenzivní světlo. Obdržela jsem tónované brýle na oči proti světlu z lampy. Gel by spolu se světlem měl na zubech reagovat a vybělit je.
V křesle jsem pohodlně poloseděla. V podstatě se nejedná o nějaký nepříjemný proces, jen pro někoho může být nepříjemné mít náustek v ústech dvacet minut. Polykat jsem mohla, ale gel zrovna dvakrát chutný není, takže poslední minuty jsem opravdu odpočítávala.

A výsledek?

Tak a hotovo, vypláchla jsem si ústa vodou, obdržela zrcadlo, abych se na ten zázrak mohla hned podívat. Moje očekávání bylo asi přílišné, představovala jsem si, že moje zoubky budou bílé a zářivé jako křída. Byly určitě bělejší, ale doporučuji udělat foto před a potom, protože není rozdíl o pět odstínů, ale odhaduji, tak o dva, a je lepší mít porovnání. Na denním světle jsou navíc zuby patrně lesklejší.

Pár rad na závěr

Kosmetička mne poučila s výstrahou, že prvních 48 hodin jsou v zubech otevřené kanálky a proto bych se měla vyhýbat barveným potravinám, červenému vínu, černému čaji, kávě, kečupu a podobně. To mi doporučila i nadále, protože si tím bělost zubů udržím co nejdéle. Mohu používat samozřejmě bělící zubní pasty, čímž také účinek prodloužím.
Zaplatila jsem 3999 korun. A výsledek bych hodnotila průměrně. Později jsem se dočetla, že k metodě bělení zubů u zubaře, kde výsledek jsou opravdu bílé zuby jako křída, se používá víceprocentní peroxid a dokonce i bílé barvy, protože každý z nás má svoji maximální bělost zubů vrozenou a občas se musí „dobarvit“. Proto se cena pohybuje ve značně vyšších sumách.
Závěrem určitě doporučuj. Výsledek je patrný, ale spíše pro sebe. Jestli si toho všimne i okolí, asi záleží, jak moc všímavé lidi kolem sebe máš. Já mám dobrý pocit, že jsem udělala něco pro sebe a příště třeba zkusím bělení přímo u stomatologa.

Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.