Anální sex: předsudky, mýty i užitečné rady

O sexu a sexuálních technikách a polohách jsme napsaly už tolik článků, že zabere hodně času, než je všechny přečteš. Tentokrát však prozkoumáme jeden z nejkontroverznějších způsobů sexuálního uspokojování, které je opředené mýty a předsudky – řeč bude o análním sexu.

Je pro tebe rozkoš “ze zadu” zapovězené tabu?

Sama jsem anální sex vyzkoušela se dvěma partnery. S jedním to bylo docela kruté, s druhým zvláštní, ale nijak extrémně příjemné, a protože oba upřednostňujeme klasiku, zůstalo jen u jednoho pokusu. Jaký máš na něj názor ty? Že jsi to ještě v životě nezkusila? Díky Slečně si o análním sexu můžeš udělat obrázek dřív, než se do něj pustíš na vlastní kůži.

Užívali si ho už antičtí lidé

V dobách starých Římanů a Egypťanů nebyl anální styk nijak výjimečný – a nemuselo jít vždy jen o homosexualitu, která byla v té době značně rozšířená. Lidé souložili kde, kdy a kam se jim chtělo. S nástupem křesťanství však přišel útrum – sex byl najednou tabu ať takový nebo makový. Nesmělo se o něm mluvit, psát a snad ani myslet. Dnes máme více informací a méně předsudků, než měly naše babičky, a přesto většina považuje anální sex za něco špatného a perverzního, především díky všeobecně známým a rozšiřovaným mýtům.

Co se o “tom” vlastně říká – boříme pověry

“Anální sex? To je přece záležitost homosexuálů! A to je špatné už samo o sobě!” Homosexualita je stále odsuzována. Existuje mnoho lidí, kteří člověka odsoudí jen na základě toho, které pohlaví miluje, tudíž i anální sex= “sex homosexuálů” je potom špatný.Věř, že anální sex praktikuje také spousta heterosexuálních milenců a mnozí z nich o něm tvrdí, že při něm zažívají mnohem silnější rozhož než při klasickém milování.

Pokud se bojíš, že bys před análním sexem musela podstoupit klystýr, jsou to zbytečné obavy. Penis vstoupí maximálně do konečníku, který je většinu času stejně prázdný, tedy pokud zrovna nemáš přirozené nutkání odběhnout si na velkou.

Dalším mýtem je, že to bolí. No, popravdě mě to poprvé bolelo hodně, ale to bude spíš špatným partnerem a technikou, než samotným sexem. Pokud použijete lubrikační gel a oba budete ohleduplní, bolesti se určitě neboj!

Tip: Další mýty a jejich vysvětlení najdeš v diskusi o análním sexu.

Jak na to?

Dejme tomu, že jste se OBA s partnerem rozhodli přistoupit k análnímu sexu, třeba už jen pro tu zkušenost nebo jako ozvláštnění vašeho dosavadního sexuálního života. Slečna ti přináší několik pravidel, které je nutné dodržovat, abyste si to oba maximálně užili, nezranili se a nezanevřeli na něj. A ani se potom nezačali nenávidět…

1. Dodržujte hygienu

Sice ti samotný anální sex může připadat nehygienický, ale pokud budete oba dodržovat určitá pravidla, nemusíš mít obavy. Používané pomůcky vždy pečlivě umyj nebo vydezinfikuj, a to před i po použití. Rozhodně nepoužívejte tu samou hračku do konečníku a poté do vagíny nebo naopak, mohlo by to způsobit přenos nebezpečných bakterií.

2. Postupujte pozvolna

Konečník není vagína, to je jasné – není tak pružný, nemá schopnost zvlhčení a celkově je citlivější na jakékoli vsouvání věcí dovnitř (přirozená cesta je přeci ven). Přípravná fáze na takovýto styk je zdlouhavá, ale nezbytná kvůli celkovému prožitku.

3. Sledujte své reakce navzájem

Anální sex je velmi citlivou a intimní záležitostí, nesmí se k němu přistupovat hrubě nebo jen tak z frajeřiny, protože bys mohla přijít i k úrazu. Dobrým způsobem, jak komunikovat s partnerem ohledně tvých pocitů, je držet se při něm za ruce nebo zápěstí – můžete snadno dát najevo bolest, zpomalení nebo zrychlení tempa.

4. Používejte lubrikační gel.

Pořád a pořád dokola! Nestačí naplivat nebo si říct, že to pálení přejde – konečník se sám nezvlhčí, tudíž mu musíte pomoct. Pokud se na to vykašlete, je docela možné, že si následující dny nebudeš moct sednout.

5. Anální sex jen s partnerem, kterého dobře znáš

S cizincem to jde jedině ostříleným pornoherečkám, ne normálním dívkám. Důležitá je totiž vzájemná důvěra. Zkuste si s partnerem nejdříve promluvit, zhodnotit situaci a oba se společně rozhodnout. Nikdy nepřistupuj na anální sex jen proto, že přítel chce zkusit něco nového, ale ty si nejsi jistá. Bude tě to bolet a zážitek veškerý žádný. Navíc si budeš připadat velmi pošpiněná a zneužitá, ať už ho miluješ sebevíc. Bohužel to znám…

Pokud se vám s partnerem anální sex zalíbí a budete chtít více, existují speciální hračky, anální kolíky nebo dilda přímo pro tuto “formu” potěšení. Takové pomůcky mají většinou zarážku, aby se nestalo, že ji budete lovit až v tenkém střevě. Chceš se podívat, jak vypadají? Navštiv internetový sexshop Ruzovyslon.cz.

Tak co si o análním sexu myslíš teď?

10 Comments
 1. Já s tím mám docela bohatý zkušenosti a vždycky to bolelo,nebo to aspon bylo dost nepříjemný,stejně tak je to u mých kamarádek,takže takový mýt to není,spíš záleží na člověku,jestli se mu bolest líbí,kde má práh bolesti a tak dál.Ale všechny s kým jsem se o tom bavila to vždy hodně bolelo;)

 2. Můj ex se jednou “spletl” a místo zezadu na to šel dozadu…to bolelo jako když tebou projede nůž!! Ale se současným přítelem jsme to vyzkoušeli pomaličku, s postupnou přípravou a nebolelo to (hodně lubrikačního gelu pomohlo) ale nijak odvázaní jsme nebyli.

 3. tak při hodně vášnivým sexu se může stát, že se chlap “netrefí”.. a není to nic příjemnýho, docela to bolí, ale vydržet se to dá.. ;) nám s partnerem se to stalo jednou, a od tý doby si už dává pořádně pozor :D je ale pravda, že potom se zachoval úplně úžasně :) a mě ta bolest brzo přešla..

  jinak anální sex máme celkem pravidelně.. ale zvláštně :D já mám na něj někdy fakt velkou chuť, někdy si na něj třeba měsíc nevzpomenu.. mě osobně se hodně líbí, je to strašně příjemnej a intenzivní pocit :) taky je to samozřejmě užší průnik, to taky oceňuju :) jedinej důvod, proč se tomu občas “vyhýbám” je, že mě nebaví příprava.. :D.. jinak je to pro mě vždycky moc pěknej zážitek a pro něj samozřejmě taky, asi i větší.. :D :)

  jinak zezačátku jsme análek dělali i bez lubrikantu, asi třikrát, když jsme to zkoušeli.. ted už bych do toho nešla, ale přítel byl ohleduplnej, trpělivej, mě se to líbilo.. a šlo to i bez něj, absolutně bez bolesti :) tu jsem při análku vlastně nikdy nezažila..

  myslím že je to ale hrozně moc o důvěře mezi dvěma lidma :))

 4. Ahoj. Je mi 34 let a anální sex je důležitá součást mého sexuálního života. Když si při něm ještě dráždím klitoris vybrátorem, dosahuji nádherných orgasmů, s čímž mám obyčejně problémy. Všechny ženy, které zarputile tvrdí že to bolí a vždycky bolet bude, vůbec nevědí, která bije:-)) A nebo to nevědí jejich partneři, což je snad ještě horší. Nejde přece jen tak vzít penis, nalubrikovat a vrazit ho tam! To pak skutečně bolí. Je třeba ten otvůrek trochu připravit, překvapuje mě, že jsou stále lidé, kteří to neví. Pokud se anál s citem připraví prsty a nějakou tou hračkou, dirka se uvolní, trochu roztáhne a penis pak pronikne snadno a bez bolesti. Článek je hodně strohý a člověk se v něm vlastně nedozví nic co by už dávno nevěděl. Pochybuji že autor/ka má s análem vůbec nějaké zkušenosti! A věřte, že je potřeba se důkladně vypláchnout! Zabere to čas, ale je to nutné. Pokud se budete řífit radou v tomto článku, může se velmi snadno stát, že ho váš partner vytáhne celého hnědého a “voňavého” .

 5. Veronika: Ahoj, Veroniko. Jako autorka bych chtěla jen říct, že s análem zkušenost mám, a bohužel špatnou – bylo to v partnerovi, který přesně jak popisuješ, jen použil trochu lubrikantu. A to pak fakt bolelo. Je potom docela těžké psát nadšeně o něčem, co se ti nijak nelíbí nebo s čím nemáš dobrou zkušenost. Ale snažila jsem se spíš o objektivnost a taky zpracovat informace ze stránek na internetu.
  Ale jsem ráda, že se ozval někdo, komu se tento způsob milování líbí, aspoň je hned diskuse zajímavější :)

 6. Patřím k vyznavačům tohohle “stylu”. Je mi 30 a praktikuji anál od 15ti let vcelku pravidelně a jsem schopna při něm dosáhnout orgasmu. Celou dobu jsem s jedním partnerem, který přitom myslí na mě, ne na sebe :-) Nikdy, ani poprvé, to nebolelo, vždycky jsme měli gel a pořádnou přípravu – prstit jedním, dvěma, pak teprve penis, hodně mazání a neznám lepší libůstku, než pěkný análek :-) Co se vyplachování týče – neděláme, nikdy jsme nedělali a hnědý byl za celých 15 let jen v jednotkách případů, maximálně když se do mě udělal, neteklo to ven úplně čisté, jinak nepamatuju problém. Anál velice doporučuju, ale přibalte k němu ohleduplného a šikovného partnera :-)

 7. Ahojda dívky a ženy :)
  Je mě 21 a chtěl bych se krapet přidat k tomuto tématu…
  má bejvalka na toto ani nepomyslela bála se toho a přitom to nikdy nezkusila, ani prstem.. Ale teď jsem narazil na dívku která to zkusit chtěla, přípravu jsme na to neměli nijak velkou jen lubrikant. No ze začátku jsem jí dráždil jazykem aby se uvolnila a když byla povolná tak jsme začali s prsty, po chvilce už byla připravena a zkusili jsme to. Šel jsem na to opravdu pomalu a až když jsem byl v ní hlouběji tak pak jsme trochu přidali na tempu.. a podle její reakce a podle toho jak jsme vedli debatu po sexu tak to bylo pro ní mnohem lepší než normální sex… a pro mě :D.. no bylo to nádherné, už jen proto jak se zmínilo dříve, je to užší a těsnější

Leave a Reply

Your email address will not be published.