Jak (a kde) vybrat správný lubrikační gel

Malý, nenápadný pomocník, který toho svede opravdu hodně – řeč je o lubrikačním gelu, který dokáže náš sexuální život vylepšit doslova ze dne na den. Kde ho ale sehnat a jak vybrat ten správný, aby tobě a tvému miláčkovi skutečně zajistil ještě lepší požitek?

Dře to? Zkuste promazat…

Úplně poprvé jsem s lubrikačním gelem přišla do styku ještě jako malá holka. Naši totiž zjistili, že je to nejlepší způsob, jak na sebe natáhnout mokrý neopren – jsou to totiž vynalézaví potápěči. Na co ta tubička slouží skutečně, jsem zjistila až později, když jsem začala mít problémy sama.

Můj bývalý kluk byl náruživý milenec a ne vždy se mi podařilo držet krok s jeho tempem. Bohužel předsudky o nedostatečném zvlhčení pochvy mi moc nepomáhaly v nakupování lubrikačních gelů v drogerii nebo v lékárně. Prodavačky se vždy dívaly docela divně. Přitom jde o normální problém, který může být způsoben cukrovkou, hormony nebo i stresem či náladou.

Pro kvalitní lubrikační gel do sexshopu

Nakonec jsem sebrala odvahu a vypravila se do obchodu s erotickým zbožím, abych si pořídila něco pořádného – bez odporného zápachu připomínajícím shnilé jahody nebo jiné “ovoce”. Se slečnou prodavačkou jsme se daly do řeči a mezi výkladem o složení a účincích gelů mi prozradila i názor jednoho zákazníka: „Na co kupovat lubrikační gel, stačí naplivat!“ To ale nedoporučuju z vlastní zkušenosti!

Na druhou stranu jsem ale zjistila, že existují lubrikační gely na vodní nebo silikonové bázi a všechny mají speciální vlastnosti. Například ty na vodní bázi jsou vhodné i při používání erotických hraček, ale zase rychleji zasychají, zatímco ty silikonové vydrží déle, ale špatně se umývají a nemají vůni nebo příchuť.

Tip: Jaké existují druhy a co které lubrikační gely umí? Přečti si o nich více.

Nestačí přivonět? Ochutnej

I když jsem čekala hodně, nepředpokládala jsem, že kromě vůně můžou gely i chutnat (a dost dobře, mimochodem). Lepší prodejny většinou  nabízí už i malinké testery, které můžeš na místě očichat a ochutnat. Jen na pořádné vyzkoušení “v praxi” si budeš muset počkat…

Na co kupovat gel s příchutí, když to penis stejně nepozná? Tak si představ úd svého miláčka s příchutí Piňa Colady nebo vodního melounu. Nevrhla by ses na orální sex s mnohem větší vášní? Já teda ano a doporučujeme to oba dva. A jen tak mimochodem, čokoládový gel sice voní po sladké neřesti, ale chutná vážně dost divně.

Internet versus kamenný obchod

Nákup na internetu je pohodlný, nemusíš nikam chodit a nakoupíš si bez pochybovačných pohledů prodavaček nebo kolemjdoucích. V internetovém obchodě (například Růžový slon) najdeš nepřeberné množství výrobků, které třeba v kamenném obchodě nemají kvůli prostoru. Můžeš si v klidu přečíst podrobný popis a nerušeně vybírat nebo si otevřít okno s dalšími informacemi.

Ale kamenný obchod má výhodu vyzkoušení – můžeš přičichnout nebo ochutnat, prodavačka ti klidně poradí gel i podle vibrátoru, který třeba používáš. Nemusíš se bát, že by tvůj nákup byl odhalen, obchody používají inkognito igelitové tašky. Zaplaceno máš hned a beze strachu, že balíček bude vyzvedávat babička nebo mamka.

Ať už se rozhodneš pro internet nebo klasický sexshop, rozhodně se neboj gel vyzkoušet – třeba už jen pro ozvláštnění sexuálního života.

Tip: Zapoj se do naší sexy silvestrovské soutěže o poukázky do internetového sexshopu a třeba si budeš moct objednat lubrikační gel podle svého výběru zadarmo!

2 Comments
  1. ucel je zaklad a prostredie v akom ho chceme pouzivat …my sme hladali stimulacny, povzbudzujuci a bezpecny lubrikant a tak sme sa dali na exclusiv gelod erectan-u a ako volba to bola perfektná

Leave a Reply

Your email address will not be published.