4 způsoby, jak zachránit vztah

První rande, druhé, třetí… Všechno je tak nové, každý dotek vzrušující, každé slovo působí jako afrodiziakum. Postupem času se však dráždivá příchuť čerstvé zamilovanosti z partnerského vztahu začne vytrácet a to, co bylo ještě nedávno tak roztomilé či sexy, je najednou úplně obyčejné a nezajímavé. Jak zachránit tu správnou jiskru ve vztahu?

jak zachránit vztah
I při vytrácejícíc se jiskření se dá vztah zachránit

Cítíš, že se z vašeho vztahu začíná vytrácet jiskření? Ještě není pozdě s tím začít něco dělat. Stačí chtít! Vyzkoušej naše rady.

Chválit a chválit!

Pamatuješ si na ten božský pocit, když ti tvůj miláček poprvé řekl, že máš nádherné oči, že ti to v těch nových šatech neuvěřitelně sluší nebo že krásně voníš? Možná jsi trochu zčervenala, ale především tě celou zaplavily blažené pocity, díky kterým ses cítila tak sebevědomá a šťastně zamilovaná.

Po nějaké době si komplimenty už tak často neříkáme. Myslíme si totiž, že náš partner přece dávno moc dobře ví, že se nám líbí a co na něm tolik obdivujeme. Naopak se už nebojíme ani nějaké té kritiky, což na jednu stranu svědčí o zralosti vztahu, ale na druhou stranu by nemělo vymizet ani chválení. Ideálně by obojí mělo být v rovnováze. Štve tě, že tvůj milý neustále nechává povalovat špinavé ponožky po koupelně? Klidně mu to vyčti se vším všudy. Ale pak ho nezapomeň pochválit za tu úžasnou večeři, kterou pro vás dva uvařil, třebaže to byly jen obyčejné topinky. A občas mu řekni, že v tom tričku vypadají jeho ramena opravdu mužně a tebe to neskutečně rajcuje.

Vychutnávej si vzájemné doteky

Když si koupíš nové boty, po kterých jsi dlouho toužila, nosíš je všude, přestože tě v nich leckdy bolí nohy nebo zebou prsty. Jakmile se nikdo nedívá, pořád si je na nohách prohlížíš, představuješ si, k jakým dalším šatům si je vezmeš, a cítíš se v nich neuvěřitelně sebevědomě. Časem si na ně ale zvykneš, přestaneš si jich všímat a stanou se pro tebe prostě jen obyčejnými botami, které jsou sice jistou součástí tvého života, ale už kvůli nim neskáčeš do stropu. Podobné to bývá s kabelkami, mobily a často také s partnery.

První týdny jste se všude vodili za ruce a nechtěli se od sebe odtrhnout, ani když vám do cesty vstoupil betonový sloup. Teď si raději ruce strčíš pěkně do svých kapes, než abys obětovala zmrzlé prsty. Vaše první milování možná bylo z mnoha stránek neohrabané, ale vzrušením kolem vás létaly hromy blesky, díky čemuž na něj budeš do skonání světa vzpomínat jako na nejúchvatnější erotický zážitek. Dnes sebou večer plácneš do postele, podíváš se sklíčeně a svoji drahou polovičku a oběma se hlavou honí myšlenky, jestli obětovat další půl hodiny fyzické námaze a potom se ještě muset znovu sprchovat, nebo raději v klidu usnout. Takovým přístupem se ale okrádáš o to hezké.

Tip: Nejsi si jistá, jestli se z vašeho vztahu už jiskření nevytratilo úplně? Přečti si pět znamení, že už do něj nejsi blázen.

Pokus se vychutnávat si vaše doteky a vzájemnou blízkost stejně jako dříve a snaž se partnerský kontakt udržovat. Pusa na dobrou noc nebo láskyplné objetí před odchodem do práce nebo do školy vás nic nestojí, ale také dlouhodobý vztah by bez nich byl prázdný a smutný.

Nemáte na sebe čas? Udělejte si ho

Každý máte své povinnosti a zájmy, bez nich by to nešlo. Stává se vám ale často, že si na sebe čas prostě nemůžete najít? Vždy vám plány něco překazí a vy se pak vidíte jednou za uherský rok? Plánujte si rande dopředu – a to i když spolu bydlíte. Zaznačte si s partnerem v diáři některý večer, který strávíte spolu a budete se věnovat jen sami sobě i tak můžete zachránit vztah. Když s tím budete pevně počítat dopředu, můžete podle toho zařídit i své další plány. Odsunout tento termín můžete, jen pokud se stane něco opravdu závažného. Je třeba si uvědomit, že váš vztah není jen něčím nedůležitým v pozadí všeho ostatního a někdy se i jemu ostatní záležitosti musí podřídit. V opačném případě se jednoho dne možná probudíš stará, nešťastní a bez lásky a uvědomíš si, že všechno ostatní bylo beztak k ničemu.

Tip: Máš pocit, že se spolu poslední dobou začínáte nudit? Přečti si o netradičních způsobech, jak upevnit vztah. Nebo oživ vaše milování vzrušujícím dirtytalk.

Máme vážný vztah, miláčku

Co to znamená, když se řekne vážný vztah? Že to spolu myslíte opravdu vážně? Někteří ovšem vztah berou až moc vážně. Stačí malá neshoda a je z toho hotová válka. Stačí sebemenší kritika, špatně přijatý komentář nebo nepochopený vtip a hned je někdo uražený. Stojí nám to za ty vrásky? Určitě ne. Myslet si, že dobrý vztah se obejde bez jakýchkoliv mráčků, je vrchol naivity. Neustále se vynořují nějaké problémy – ty je ale důležité řešit společně jako tým. Neuškodí vztah trochu odlehčit. Ano, vážný vztah je vážná věc, ale mělo by vás to spolu především bavit, jinak to nemá smysl.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.