Inspiruj se svérázným kočičím životem

Zvířecí červen: Zdá se, že naši zvířecí miláčkové žijí naprosto pohodový život. Závidíš jim? Není nic jednoduššího než se nechat inspirovat jejich nikdy neutuchající hravostí a správným smyslem pro relaxaci.

kotatko

Vždycky mě fascinuje život naší kočky na chalupě. Celý den spokojeně chrní v košíčku, občas se přijde nechat pomazlit, poté spokojeně zavrní a opět se odebere relaxovat. Určitě nejsem první, koho napadlo, že mít taky takový kočičí život by nebylo vůbec špatné. Můžeš doufat, že se v příštím životě narodíš jako přítulné mouraté kotě, anebo se alespoň pokusis inspirovat se hravými kočičími tipy.

Kdo si hraje, nezlobí

Jistě se ti ihned vybaví obrázek kotěte s klubkem vlny. Kočky nachytáš skoro na vše, co se hýbe. Když si chtějí hrát, nic je neodradí. Vyzkoušej to taky. Najdi si sport, který tě bude bavit a něčím si ho ozvláštni. Nebo tě láká něco kreativnějšího? Až si uplácáš svůj první hrneček z keramiky, uvidíš, jak na sebe budeš pyšná. Už jako malá sis ráda čmárala pastelkami? Kup si čtvrtku a maluj, co tě napadne. Své výtvory si schovávej, ať už to jsou pletené náramky, koláže, básničky. Až budeš někdy rychle potřebovat originální dárek, budeš se moct ukázat.

Odpočívej s klidem

Kolikrát se ti chce během dne jen tak na chvíli zavřít oči. Vlastně nemáš ani nic moc na práci a pár minutek by sis možná mohla zdřímnout. Ale přijde ti to plýtvání časem, nevhodné a tak dále. Od této chvíle na všechny tyto argumenty zapomeň. Podle odborníků ti spánková dvacetiminutovka po obědě dodá energii k další činnosti. Nemusíš se bát, že bys večer měla problémy s usínáním. Maximální dobu dvaceti minut však nepřekračuj. Najdi si klidnou, tichou místnůstku a sval se do postele. Nebo si na zahradě roztáhni deku a pomalu usínej pod širým nebem. Probudíš se svěží a budeš mít síly do dalšího kočičího bodu – poznávání okolí.

Poznávej okolí

Kočky jsou neuvěřitelně zvídavé. Jejich šplhání po stromech, skákání z jakýchkoliv výšek a rozmarné toulky po polích si zkus převést do svého lidského života. Začíná léto, popadněte s partou kola a naplánujte si výlet. Zjistíš například, že se nedaleko tvého domu nachází slunečnicové pole, což jsi třeba až dosud nevěděla. Běž se podívat na místa, kde sis jako malá hrávala. Nebo vezmi pejska, pití a malou svačinu a udělejte si pěknou procházku.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.