Komplimenty, které na kluky zaručeně zabírají

Každá máme ráda, když nám partner řekne, že nám to sluší, že jsme uvařily vynikající večeři nebo že je mu s námi krásně. Komplimenty jsou kořením vztahu – nemá se to s nimi přehánět, ale bez nich by to také nebylo ono. Přečti si, jak pošimrat mužské ego pochvalami, které dostanou každého kluka i muže.

I kluci potřebují od své milé občas povzbudit

Věděla jsi, že na komplimenty můžeš kluka nejen ulovit, ale také s jejich pomocí oživit vytrácející se jiskření ze vztahu? Bohužel to, co funguje na nás holky, nemusí fungovat na kluky. Přečti si, na jaké pochvaly ho zaručeně dostaneš. Ale pozor: Chlácholení na chlapy nezabírá, komplimenty musíš myslet opravdu upřímně.

Devět komplimentů, které na kluky zabírají

1. “Věřím, že to dokážeš.”

Pokud kluci chtějí něčeho dosáhnout, umí si za tím jít opravdu tvrdě. Ale i oni potřebují občas důvěru ve své schopnosti trochu nakopnout. Nic na světě je nepovzbudí tak jako podpora milované dívky. Ať už se jedná o těžkou zkoušku ve škole, důležité obchodní jednání nebo opravu kohoutku v koupelně, řekni mu, že by tě nenapadlo pochybovat, že to zvládne levou zadní. Ovšem pozor, nesmíš toho začít zneužívat…

2. “Cítím se díky tobě krásnější/šťastná/sexy.”

Komplimenty, kterými zdůrazníš jeho pozitivní vliv na tebe, patří k těm nejvroucnějším a nejhlubším. Otevřeně tak přiznáváš, že jsi díky němu lepší. Kluk, kterému na tobě velmi záleží, se přirozeně snaží, aby ti s ním bylo co nejlépe. Takové doznání má pro zamilovaného chlapa stejnou váhu, jako pro vojáka metál za chrabrost.

3. “Zbožňuju tvé oči/úsměv/mužná ramena.”

Kluka jistě potěší, když mu řekneš, že tě fyzicky opravdu přitahuje. Co konkrétně se ti na něm ale tolik líbí? Je to úsměv? Oči? Vypracovaný zadek? Řekni mu to. Takový kompliment má mnohem větší sílu.

4. “Je mi s tebou překrásně.”

K pravé lásce nestačí je to, že nás druhý přitahuje fyzicky, že má dobré zaměstnání nebo peníze. Důležité také je, jestli je vám spolu příjemně. Komplimenty proto nesměřuj pouze k jeho vzhledu, ale čas od času mu řekni, že je ti s ním moc dobře.

5. “Dneska ti to opravdu sluší.”

Kluci (ve většině případů) nejsou tolik posedlí oblečením a doplňky jako my holky. Přesto i oni rádi uslyší, že když už si dali tu práci vyhrabat ráno ze skříně čistou košili, dvě stejné ponožky a vcelku obstojné kalhoty, stálo to za to. Štve tě, že je tvému miláčkovi úplně jedno, co má na sobě? Vždy, když se hezky oblékne a učeše, pochval ho. Třeba se nad tím díky tomuto komplimentu začne více přemýšlet.

6. “To je ten nejkrásnější dárek, jaký jsem kdy dostala.”

Připravil pro vás romantickou večeři? Vybral pro vás dva bezva dovolenou? Koupil ti krásný šperk? Snažil se dokázat ti, jak si tě cení. Oceň proto i ty jeho snahu – právě to od tebe očekává. Že bys radši náušnice s modrými kamínky místo růžových nebo že možná trošku připálil steaky? To je proti tomu pocitu vlastně úplně fuk, ne?

Tip: Přečti si pět nápadů na originální rande a sedm věcí, které bychom o chlapech měly vědět.

7. “Obdivuji tvoji práci.”

Spousta dnešních žen se zajímá hlavně o společenský status svého partnera, respektive o to, kolik měsíčně vydělává. Chlapy ale potěší spíše tvůj zájem o to, co dělá. A úplně nejvíc funguje, když to dokážeš ocenit a řekneš mu, že ho za jeho práci obdivuješ, nebo uznáš, že je ve svém oboru opravdu dobrý.

8. “Máš opravdu skvělou rodinu/přátele.”

Jeho nejbližší jsou pro něj velmi důležití, dovedl by se za ně i bít. Přestože neustále nadává na svoji potrhlou sestru, otravnou matku a směje se svému kamarádovi, že na balení holek je totálně neschopný, opovaž se kritizovat je ty sama, mohlo by ho to urazit. Když naopak prohlásíš, že mám fajn rodiče a zábavné kámoše, znamená to pro něj opravdu hodně (a pravděpodobně to nebude brát jako kompliment).

9. “Co bych si bez tebe počala?”

Kluci se vyžívají v pocitu, že jsou potřební. Ať už ti pomůže s úkolem do fyziky nebo ti odšroubuje vršek od minerálky, nezapomeň mu poděkovat a zdůraznit, že bez něj by sis s tím jen tak snadno neporadila – jeho chlapskému egu to určitě udělá dobře.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

5 Comments
  1. Souhlasím s prvním a posledním bodem. :) pravdivé budou asi aj ty ostatní, ale já jsem je nepoužila a ani neměla šanci použít, takže nemůžu říct. :) ;);)
    První bod se mi líbí nejvíc. Ten je prostě zaručeně pravdivý. V klukovi tu vzbudí ten pocit, že za ním stojí ‘ta úžasná holka’ a cítí se jakoby najednou dokázal přelít i moře sítem. :)
    Stejně tak to poslední. Stačí to prohodit i jakoby z kamarádství a ze srandy a i to ho bude hřát u srdce a i tomu největšímu tvrďákovi bude příjemně… :))

Leave a Reply

Your email address will not be published.