Nemám chuť na sex. Co s tím?

Ztráta chuti na milování se neblaze odrazí na celém vztahu. Nevíš si rady co dělat, když jednoho z vás zkrátka již sexuální hrátky tolik nelákají? Důvodů může být hned několik. Se vším se však dá něco dělat, pokud se partneři snaží, a proto nemusíš zoufat.

Přijdeš unavená domů a na sex nemáš jednoduše nejmenší pomyšlení. To se samozřejmě dá pochopit, ale někdy se tato situace opakuje stále dokola a tvůj partner jen přemýšlí, co se za tvou nechutí skrývá. A stejné je to kluk-muz-sex-svlekanipochopitelně i naopak, ovšem ztráta libida je častější právě pro nás slečny. Rozhodně není dobré v této situaci dělat, že se nic neděje. Dříve nebo později totiž obě pohlaví napadne stejný důvod nezájmu – nevěra. Pokud ale ani jeden z vás neví, co je příčinou, představuje ideální řešení společné zamyšlení se nad problémem.

Trávíte spolu příliš mnoho času

Jeden z faktorů, který naši sexuální potřebu ovlivňuje, je i míra času stráveného s naším protějškem. Jste spolu prakticky od rána do večera? Zkuste to změnit. Najděte si například odlišný koníček, nebo si naplánuj s kamarádkami prodloužený víkend. Uvidíš, že menší odloučení vašemu vztahu jen prospěje a i chuť na uspokojení touhy významně vzroste.

Trápí tě stres?

Stres z práce či školy se rovněž podepisuje na tvé psychické pohodě. Je přirozené, že se nedokáže jeden z vás vzrušit, když u toho přemýšlí nad tím, co všechno musí do dalšího dne stihnout. Zkus se však od těchto myšlenek oprostit. Jakmile budeš mít všechno na další den připravené, vypni mozek a vnímej chvíli jen jeho. Na partnera může mít stres vliv i tak, že jeho mužství selže. Vyhni se posmívání nebo urážkám, nemůže za to a neznamená to, že ho už nepřitahuješ. Pokud budeš situaci komentovat, jen to ztížíš a on se pak již bude natolik obávat dalšího selhání, že se bude sexu snažit za každou cenu vyhnout.

A co když to bolí?

Pokud při sexuálním styku pociťuješ neobvyklou bolest, pochopitelně se budeš milování vyhýbat. V každém případě si ale tuto informaci nenechávej pro sebe. Svěř se partnerovi a zároveň co nejdříve navštiv gynekologa, který ti pomůže. Když už je řeč o ženském lékaři, nestyď se mu svěřit v jakékoliv oblasti. Pokud je rozumný, bude se ti snažit pomoct a společně třeba objevíte příčinu.

Ztráta chuti na sex symbolizuje problém, který se nevyplatí házet za hlavu. Aby se tvůj vztah mohl rozvíjet, je třeba, aby všechny oblasti fungovaly. Tato nepříjemnost nemusí nutně znamenat rozchod, pokud se včas začnete situací zaobírat a nebudete se bát o ní před sebou mluvit.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed