Pozor na pohlavní choroby

Pokud patříš mezi ty slečny, které žijí aktivním sexuálním životem, měla bys u dnešního článku zpozornět. Týká se však i těch, které právě teď přítele nemají. Řeč bude o pohlavních chorobách, jež dokáží pěkně znepříjemnit život. Jak je poznáš a jak postupovat při léčbě?

Jako první bych ráda zmínila, že ochrana je mnohem lepší než následná léčba. Jelikož tento typ nemocí se řadí mezi ty sex vztahpřenosné především pohlavním stykem, nezapomínej se při milování vždy jistit prezervativem. Někdy se ovšem můžeš nakazit i prostřednictvím transfúze nebo přímým kontaktem s infikovanou krví (třeba při škrábnutí).

Nebezpečný syfilis

Mezi hodně závažné onemocnění lze zařadit syfilis. Nákaza vzniká při přímém kontaktu s již nakaženou osobou. Na genitáliích se vytváří vřed. Později se infekce šíří krví do celého těla a může proniknout do různých orgánů. Podle toho, o které orgány se jedná, se vyvíjí další stádia nemoci. Pokud se na toto onemocnění přijde včas, budou k uzdravení stačit určitá léčiva. Pozdější stádia již však mohou znamenat závažné důsledky.

Kapavka

Tato nemoc je považována za jednu z nejrozšířenějších sexuálních chorob. Její průběh lze popsat jako akutní zánět s hnisavým výtokem. Od toho se odvíjí i léčba, při které se používají antibiotika. Tato nemoc se ale naštěstí nešíří do celého těla jako syfilis. Místem vzniku nejsou ovšem pouze genitálie, někdy se jedná i o konečník – zvláště u párů provozujících anální sex.

Chlamydie

Jako další bys měla něco málo vědět o chlamydiích. Toto onemocnění je docela nenápadné a zvláště ženy mnohdy nepoznají, že je s nimi něco v nepořádku. Uvědomí si to až ve chvíli, kdy se snaží otěhotnět, ale zjistí, že jsou neplodné. Chlamydie se přitom projevují u žen jako zánět děložního hrdla, u mužů je typický výtok z močové trubice. Při léčbě se nasazují antibiotika.

Veš muňka

A na závěr jednu parazitickou nemoc. Veš muňka žije v ochlupení genitálií či podpaží. Přenáší se pohlavním stykem nebo sdílením spodního pádla. V poslední době je však naštěstí tento duh hmyzu na ústupu, což bývá spojováno s oblibou vyholování chloupků ve zmíněných oblastech.

Pohlavní nemoci představují nebezpečí, které se nevyplatí zanedbávat. Pokud máš na nějaké z nich podezření, jistě navštiv svého lékaře. A při milování se svým miláčkem nezapomínejte na patřičnou ochranu.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.