Sex při menstruaci – nástrahy milování při menstruaci

Menstruace je pravidelnou součástí našich životů. Často bývá nepříjemná a může nás v mnohém omezovat – zejména při pohlavním styku. Zda zkusíte sex při menstruaci, záleží jen na rozhodnutí tebe a tvého partnera.

Dříve byla menstruace vnímána jako něco nečistého a ženy při ní dokonce nemohly spát v jedné posteli se svým mužem. Tyto doby jsou (alespoň v našich zeměpisných šířkách) ty tam, avšak co se týče intimností, máme v tomto období stále spoustu zábran.

sex při menstruaci

Milovat se ale můžete i tak. Důležité je, aby to nebylo nepříjemné ani jednomu z vás, a měli byste dodržovat veškerá hygienická opatření. Pak už vašemu sexu při menstruaci nestojí nic v cestě.

Pro někoho je sex při menstruaci tabu, pro jiné velké potěšení

Lidé jsou různí a odlišují se podle toho i jejich názory. Můžeš se setkat s člověkem, v kterém tato myšlenka vyvolá odpor, avšak jsou i takoví, kteří proti tomu námitky nemají, přijde jim to naprosto přirozené. Anebo sex při menstruaci přímo vyhledávají. Je to tedy otázkou názorů, proto je vhodné si nejdříve o tom do detailů promluvit.

Věděla jsi, že…? V lékárnách a sexshopech se dají běžně koupit houbičky z přírodního materiálu (takzvané soft-tampons), které se při menstruaci zavedou hluboko až k děložnímu čípku podobně jako běžný tampon (pokud si nejsi jistá, připravili jsme návod, jak zavést tampon). Na chvíli zastaví krvácení, ale nebrání pohlavnímu styku. Díky tomu si budeš moci užít sex se vším všudy.

Kladné stránky

 • Úleva od bolesti – Sex při menstruaci může ulevit od křečí a pocitů pnutí. Díky orgasmu se do těla vyplavují hormony, které tiší bolesti a navíc uvolňují i napjaté svalstvo.
 • Silnější prožitek – V období měsíčků jsou ženy velmi citlivé na dráždění, a to díky značnému prokrvení intimních oblastí. Proto může být orgasmus silnější a přinese ti velmi intenzivní prožitek.
 • Sexuální chtíč – Ženy jsou v této etapě měsíčního cyklu více nakloněné k partnerskému milování. V těle se odehrávají hormonální pochody, které zvyšují sexuální touhu.

Záporné stránky sexu při menstruaci

 • Možné ušpinění – Hlavně ve dnech, kdy je krvácení nejsilnější, může dojít k nechtěnému zašpinění postele a ložního prádla. Proto je vhodné zvolit takovou polohu, která zčásti zabrání většímu odtoku krve, a samozřejmostí jsou také ručníky nebo prostěradla, které mohou zamezit vzniku případných nečistot. Dalším řešením může být milování v koupelně nebo použití soft tamponu.
 • Nutná přísná hygiena – Při menstruaci je ženský organismus více náchylný k různým vaginálním infekcím. Proto je nezbytně nutná sprcha před i po milovaní u obou partnerů. Samozřejmostí by měla být také ochrana v podobě kondomu.
 • Otěhotnění je možné – Ačkoliv se to může zdát nemožné, i v této části cyklu existuje riziko nechtěného otěhotnění, i na rozdíl od jiných menstruačních fází je mnohem menší. Ochranu každopádně nepodceňuj ani za těchto okolností.

Je to o důvěře

Odhodlat se k sexu při menstruaci pro mnohé není jen tak. Záleží na přístupu obou partnerů. Předem se o tom pobavte, otevřeně si řekněte svá stanoviska a domluvte se na opatřeních. Pokud vašemu vztahu vládne vzájemná důvěra, neměl by být problém. Ovšem nemá cenu někoho nebo sebe sama do toho nijak nutit. Pohlavní styk je nejen v tomto případě příjemný, jen pokud to chtějí oba.

5 Comments
 1. tak já se s přítelem při menstruaci miluji naprosto běžně, nic divného nám na tom nepřijde ;) ale třeba se mi stává, že při některé menstruaci mám na sex vážně hodně chuť a při jiné naopak vůbec.. to pak samozřejmě (nejen při menstruaci) přítel repsektuje :) (stejně jako já respektuju, když občas nemá chuť on, i když to moc často není :D .. a často se mi stane, že třeba chut nemám, tak se jenom přitulíme, líbáme.. a pak jí stejně dostanu :D).. jediné co může milování trochu znepříjemnit, je případný znečištění krví.. ale musím zaklepat, že nám se to ještě nestalo :) prostě tu dobu, co samotný sex trvá, neteče té krve tolik.. i když mám jen štěstí na slabé krvácení obecně, po celou dobu menstruace, takže to bude asi tím :)

  dohromady jsme se shodli na tom, že sex při menstruaci je svým způsobem mnohem víc intimní, než “normální”.. a vždyck je to zážitek :)

 2. Tak my s přítelem se taky nebráníme pohlavnímu styku,jen pokud nemám chuť,protože to se během menstruace stává. Takže si myslím že je to i zajímavější.

 3. Dobry den.. Poprve jsem spala s pritelem.. Ale mela jsem memstruaci.. Mela jsemji posledni den a po pauze jsem si predsexem vzalaa antikoncepci. Po sexu jsem nemela cely den chut k jidlu… Mo mozne timto zpusobem otehotnim?

 4. Dobrý den,chtěla bych se na něco zeptat.Měla jsem sex s přítelem při menstruaci.Když jsem všechno dokončila a ráno jsem se probudila menstruace nikde,už to jsou tři dny po sex a pořád jsem menstruaci nedostala,co teď? :) Předem děkuji za odpověd!

 5. Dobrý den ha se chci zeptat měla jsem sex s mužem při velice slabé menstruaci. Jenže ráno jsem to měla ještě málo odpoledne víc a j večeru už hodně prosím je to normální nic me nebolí jen ta krev pořád teče díky

Leave a Reply

Your email address will not be published.