Síla myšlenek: Vysni si svůj nový život

O tom, že myšlenky utvářejí tvůj život, jsi už nejspíš slyšela. Svými myšlenkami přitahuješ to, o čem většinu svého času přemýšlíš. Pokud myslíš spíše na negativní věci, vesmír k tobě přitáhne to negativní. Pokud se ale snažíš myslet pozitivně, v životě se ti daří lépe a snáze se ti splní tvá přání.

pozitivní myšlení

Určitě znáš ve svém okolí spoustu lidí, kteří životem proplouvají jako mrštná rybička a ve všem se jim daří.  Moje kamarádka Andrea má krásný vztah, brigádu, která ji baví, a školu zvládá levou zadní. Ostatní o ní tvrdí, že má v životě štěstí. Ale ona si ho do svého života přivedla sama, protože věří, že všechno se bude vyvíjet podle jejích představ. Toto její přesvědčení je tak silné, že se jí opravdu vše, po čem touží, plní.

„Život je takový, jaký ho vytvářejí jeho myšlenky.“ –  Marcus Aurelius

Využij toho i ty. Odteď se zkus na život dívat pozitivněji, ve všem hledej to lepší a hlídej si své myšlenky. Samozřejmě někdy se nedaří a přepadnou tě chmury, ale jde o to, aby těch hezčích dnů bylo více než těch chmurných.

Znásob sílu myšlenky

Sílu myšlenky můžeš posílit, pokud k ní přidáš ještě svoji představivost. Nazývá se to snění, imaginace nebo tvůrčí vizualizace.

„Představivost je mnohem důležitější než znalosti.“ – Albert Einstein

První důležitý krok k tomu, abys mohla snít, je vědět, co vlastně od budoucnosti chceš. Určitě každá z nás chce dobré zdraví, spokojený vztah, úspěšné zvládnutí studia a dobrou práci, ale čím konkrétnější představy budeš mít, tím lépe. Do největších podrobností popřemýšlej, jaký chceš, aby byl tvůj budoucí kluk, jakou má barvu vlasů, jak je vysoký, jakou má povahu a tak dále.

Jak na tvůrčí vizualizaci

Pohodlně se natáhni nebo si sedni na sedačku. Dobré je, když víš, že tě nikdo nevyruší. Úplně uvolni své tělo a nech myšlenky chvíli plynout. Až se trošku zklidníš, představ si sebe sama za pět let v budoucnosti. Dej si pozor, abys nemyslela na přání svých rodičů nebo kamarádek. Představuj si to, kde chceš být TY.

Jakou máš práci? Baví tě? Jsi majitelka oblíbené kavárny, vyhlášená dětská lékařka nebo nejšikovnější golfistka? Máš svůj vlastní domeček a kolem tebe běhají dvě malé děti nebo cestuješ po světě s batohem na zádech? Nech svou fantazii plně pracovat. Během vizualizace vnímej své emoce a pocity. Až se probudíš, klidně si své představy zapiš. Měly by tě něčím oslovovat a přitahovat.

„Každý člověk by měl utvářet svůj život tak, aby se v určité budoucí hodině setkala skutečnost se sny.“Victor Hugo

Tip na knížky, ve kterých se dozvíš více:

Moc podvědomí (Joseph Murphy)
Tajemství (Rhonda Byrne)
Síla představivosti (Richard Webster)

19 Comments
 1. Pozastavila bych se nad větou o budoucím partnerovi: “Do největších podrobností popřemýšlej, jaký chceš, aby byl tvůj budoucí kluk, jakou má barvu vlasů, jak je vysoký, jakou má povahu a tak dále. ” —— Myslím, že to není dobré. Někdo si svého partnera vysní do takových ideálů, že ho nikdy nemusí najít, protože bude moc náročný ve svých představách. A stává se to.
  Jinak musím pochválit výborný článek, perfektní citáty i fotka ladí :) Myslím, že to s těma myšlenkama vyzkouším a uvidíme :)

  1. Jen si přejte super-partnery do nejmenších podrobností..proč ne… vesmír ví že takový existuje.. třeba 165 světelných let tady odtud na x-té planetě a bude k dispozici za 500let i tady..
   Nakonec zjistíte že nejlepší je obyčejný chlap od vás z ulice…
   vždyť než se nadějete jste v přechodu..

 2. Nojo, hotová pravda..doporučuju přečíst knížku Tajemství, která vlastně není o ničem jiném než o tom, jak být štastný :) Naučíte se vytvářet život podle svých představ…stačí jen věřit :)

 3. Moc pěkný článek :) Na tohle budu mít čas asi už jen dneska, jelikož ve školním roce na nějaké snění čas nezbývá… Ale vzhledem k tomu, že doma nikdo není a tímhle určitě nic nezkazím, rozhodně to vyzkouším :)

 4. S tímhle jsem začala už asi v květnu nebo v červnu (na webu Alue.cz jsem našla Vesmírné zákony, včetně zákonu přitažlivosti a odkaz na stažení filmu Tajemství), a teď, na konci srpna, žiju mnohem příjemnější a šťastnější život, všechno se mi daří a vesmír mi doslova plní přání. :) Člověk se to musí naučit správně formulovat, co chce, a pak si to neustále připomínat a vizualizovat. Skvěle to funguje! :)

 5. Četla jsem Tajemství a viděla jsem i film. Film je na můj vkus podanej moc “americky”, ale knížka je bezvadná. Myslim si ale, že není dobrý se k tý knížce upnout a myslet si, že když půl dne prosedim sněním o nádherný budoucnosti, jednou najednou BUM! a splní se to. Těm přáním musíte jít naproti a něco pro to udělat.
  Tenhle článek je ale bezvadnej a myslim si, že to určitě funguje, jenom se to nesmí přehánět.

 6. ja si myslím, že film bol bezchybný. vtipne a jasne podaný, veľmi mi to pomohlo najmä v skúškovom :) aj teraz si viac verím

 7. Skvělý článek, z vlastní zkušenosti vím, že to opravdu funguje. Asi před půl rokem jsem četla Moc podvědomí a opravdu mi to změnilo život – k lepšímu samozřejmě :-) Takže si určitě přečtěte alespoň jednu z výše zmíněných knížek pokud vás tohle téma zaujalo.

  Pro jistotu přidávám podrobnější informace ke knížkám:
  Moc podvědomí: http://www.cbdb.cz/kniha-17370-moc-podvedomi-power-of-your-subconscious-mind
  Tajemství: http://www.cbdb.cz/kniha-3788-tajemstvi-the-secret
  Síla představivosti:http://www.cbdb.cz/kniha-17371-sila-predstavivosti-creative-visualization-for-beginners

 8. Láska, kterou nám ukázal Ježíš Kristus (bezpodmínečná láska) je jiná láska, než kterou prezentuje the Secret / the Power (sebeláska). Rhonda Byrne vytrhla myšlenky Krista z kontextu a překroutila je tak, jak se jí to hodilo do krámu.
  The Secret / the Power nás učí, že máme přikazovat Vesmíru, který nám dá na náš myšlenkový příkaz vše, o co požádáme. The Secret / the Power není nic jiného než víra obrácená naruby, která z nás dělá otroky vlastní mysli. Všechny hezké řečičky okolo jsou jako mazání medu kolem pusy.

 9. Moc a Tajemství od Rhondy Byrne je pěkný blivajz, který zneužívá pravé podoby lásky. Vytrhává citáty z kontextu a odvádí lidi od pravdy. Kniha se tváří krásně a vznešeně, je plná barviček, srdíček a různých chytlavých malůvek, ale obsah knihy prezentuje naprostý opak. To, že lidé jsou tomuhle schopni uvěřit, poukazuje jen na lidskou blbost a domýšlivost.

 10. Co se týče Dr. Murphyho, s ním v zásadě souhlasím tak z 80 %. Dr. Murphy nám vysvětluje, že je třeba Boha, našeho nebeského Otce, přijmout do svých srdcí (my nejsme čistým zdrojem lásky). Tím se pak sami dostáváme do souladu s naší pravou Boží podstatou, obracíme se dovnitř sebe sama. To je naprosto odlišný přístup, než který popisuje Rhonda Byrne ve svém díle. Problém ale je, že Dr. Murphy docela hodně zavání New Age náboženstvím.

 11. Jirka : Pokud jsi věřící, buď si.. ale necpi nám víru v boha.. jsme druhá nejateističtější země na světě.. Každý věří něčemu jinému.. a proto si myslím že tu nemusíš psát sloh na 3 komentáře jaká to je blbost. Každý má svůj názor pokud je tvůj tento není třeba ho rozepisovat tak dlouhej nemyslíš?

 12. „S vírou a optimálně volenými slovy
  lze přemisťovat i největší velehory,
  ten kdo umí, ten může krátce řečnit
  a zdánlivě nemožné může uskutečnit.

  Jinak lapidárně řečeno: „Myšlenka může mít větší moc než ten největší balík peněz.“

  Budoucnost lidstva by měla záležet především na tom, jakou budoucnost chce mít každý jednotlivý člověk.

  Více viz článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 13. Mě už se takhle splnilo několik dílčích přání, ale byla to jen miniaturní přání.(ale krasná) Takže na tom něco asi bude.Jen by mě zajímalo- když všichni říkají že vyplnit se může úplně jakékoli přání, funguje to i velice konkrétně? Kdybych si přála chodit s určitou osobou,jejíž sexualita je odlišná od té mojí? Vesmír přece nemůže změnit podstatu jedince,nebo ano? :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.