Tajemný labyrint snů: Co nám chtějí říct?

Snění a snové symboly se vyskytují takřka při každém našem spánku. Část z nich můžeme sice zapomenout, ale některé snové zážitky se nám vryjí do paměti natolik, že pak marně pátráme po jejich příčinách a významech.

Lidský mozek a myšlenkové pochody jsou častokrát tvrdým oříškem, který je obtížné rozlousknout. V naše podvědomí se jsou uložené veškeré touhy, potřeby, přání, ale také starosti. To vše se navzájem smísí a následně odráží do snu, který se ti zdá.

sny

Snová zapeklitost, která nemá konce

Zdát se ti může opravdu cokoliv. Třeba něco naprosto nelogického, na druhé straně však i souvislého a pochopitelného. Může v nich figurovat osoba zcela neznámá, neoblíbená nebo naopak někdo velmi blízký.  Někdy se v nich seskupí osoby, které by se v realitě jen těžko mohly setkat, a Často se v nich odehrávají situace, které by se jen s minimální pravděpodobností mohly stát. Když se při analýze snu konkrétní události a osoby ve snu rozčlení, je snadnější dopátrat se hlavního významu.

Zrcadlo, zrcadlo, ukaž mi obraz mého nitra

Výrazný vliv na sen mají jak myšlenky, které se nám odehrávají v mozku, a velký podíl má také podvědomí. Sen je jakési zrcadlo, skrze něj můžeš lehce nahlédnout do toho, co by sis přála, potřebovala a co tě skutečně trápí. Náš mozek dokáže „vyjmout“ část podvědomí, které následně přenese do obsahu snu. I když se nezdá zrovna smysluplný, při jeho výkladu můžeme objevit skryté symboly, z nichž lze dedukovat nějaký závěr.

Činitelem obsahu snu však mohou být také rušivé elementy vyskytující se okolo nás. Stačí například pouhé bouchnutí dveřmi či hluk z ulice – ve snu se může zobrazit v různých významových podobách.

Rozlušti část svého vnitřního Já

Sny mohou způsobit pořádný zmatek. Dvakrát krátce po sobě se mi zdálo o smrti, z čehož mi běhal mráz po zádech. V myšlenkách jsem se k tomu stále vracela a začala jsem mít strach, co mi ten sen vlastně chtěl říct. Dodala jsem si odvahy a hledala jsem význam svého snu. Nakonec jsem zjistila, že smrt neznamená smrt jako takovou, nýbrž začátek něčeho nového a pozitivního.

Vyložit si sen rozhodně není na škodu. Zjistit jádro tvého snění můžeš například pomocí internetových stránek www.snar.name. Nalezneš tam vše, co se postupu při výkladu snů týče, a navíc spoustu odkazů na další webovky, které ti s tím můžou pomoct.

Řešením může být také výklad u odborníků, kteří se problematikou snů zabývají. Buď však ostražitá a snaž se nalézt důvěryhodnou osobu, která výkladu opravdu rozumí. Existuje totiž velký počet lidí, kteří podvodných způsobem tahají peníze od důvěřivých jednotlivců.

Programování vlastního snu

I když se to zdá nereálné, svůj vlastní sen si můžeš „naprogramovat“. Před spaním se co nejvíce duševně uvolni a nenech se ničím rušit. Pokus se soustředit se na konkrétní událost, věc či osobu. Co nejvíce nad určitými představami přemýšlej. Po několika trénincích uvidíš, že vše jde úplně samo. Trpělivost je ovšem ze začátku nezbytná.

Jaký dosud nejšílenější nebo nejnesmyslnější sen se ti zdál?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.