Tvůj týdenní plán pro lepší náladu

Také tě vždy napadá nespočet předsevzetí, která chceš od pondělí nebo rovnou od zítřka plnit? Většinou skončí dřív, než začnou. Ale proč se s nimi trápit? Proč si nevymyslet mnohem příjemnější plán, který zpříjemní každý den? Nálada se ti zvedne, i když splníš jen některé.

Na co bys neměla zapomínat? Vše je jen na tobě a hlavně tobě pro radost. Vyzkoušej naše tipy.

Pondělí

Pondělní rána patří mezi nejméně oblíbená. Popřemýšlej, co by ti po ránu, když máš ještě sto chutí zůstat v peřinách, udělalo radost. Co takhle si po probuzení pustit do uší svůj oblíbený song, na který jsi trsala celé léto? Při takové vzpomínce by se ti měl na tváři rozprostřít úsměv. Že by sis ráno dala hrneček kafe nebo dobrého čaje, ale nestíháš? Pořiď si termosku s hezkým obrázkem a svůj oblíbený nápoj si vezmi s sebou do školy nebo do práce.

Úterý

Máš skvělou kamarádku od první třídy, ale bohužel už nemáte tolik času se vídat. To je normální. Vaše cesty se rozešly na konci deváté třídy a teď už si jenom sem tam napíšete? Někdy tě zamrzí, že už se tak často nestýkáte. Proto jí během dne napiš e-mail, smsku nebo zavolej. Zeptej se, jak se má, co je u ní nového a zkus navrhnout datum, kdy byste se mohly sejít na pokec. Až budete sedět v kavárně a probírat všechno možné jako za starých časů, uvidíš, jak budeš ráda, že sis našla pět minut a ozvala se jí.

Středa

Udělej něco pro svou pleť. Doma si připrav hydratační masku, ke které budeš potřebovat jen tři suroviny: banán, žloutek a dvě kávové lžíce olivového oleje. Všechno rozmixuj a nanes na pleť. Po deseti minutách relaxace masku smyj vlažnou vodou. Banán ti pokožku zklidní a díky obsahu draslíku a hořčíku v ní udrží vodu.

Čtvrtek

Teď něco pro gurmetky. Prolistuj maminčinu kuchařku, kuchařské časopisy nebo zabrus na internet a najdi recept, který se ti bude zdát nejlákavější. Sleduj suroviny, aby byly snadno dostupné, a přečti si přípravu, zda všemu rozumíš. Pak už nezbývá nic jiného než nakoupit ingredience a uvařit si například quesadillu s fazolkami, delikátní dýňovou polévku, koláč s kozím sýrem, těstoviny s tuňákem a kapary nebo čokoládový dort. Dobrou chuť.

Pátek

Kolik času denně zbytečně prosedíš u Facebooku? Já u něj většinou sedím a pozoruji, co kdo píše za statusy. Nic extra mě u něj nedrží, ale neodhlásím se – co kdyby se začalo dít něco zajímavého? Jestli to máš také tak, je potřeba si uvědomit, jak moc tě to okrádá o čas. Takže předsevzetí na dnešní den: odhlas se z Facebooku, z ICQ a ztlum si telefon nebo ho úplně vypni (stejnou službu udělá i letadlový režim). Čas pro sebe využij, jak sama chceš. Vezmi si knížku, na kterou se chystáš už delší dobu, zhlédni romantickou komedii nebo si vytvoř návrh, jak by se dal přestavět tvůj pokojík.

Sobota

Dnes je čas na dobrý skutek. Nebude tě to stát ani korunu, ale uděláš radost někomu dalšímu, kterému třeba spravíš náladu na celý den. Líbí se ti kamarádčina nová sukně nebo účes? Tak jí ho pochval. Asi nemusím říkat, že pochvala musí být myšlena upřímně. Máš doma ještě pár mušliček od moře a nevíš, co s nimi? Černou fixkou na ně napiš „pro štěstí“ nebo cokoliv jiného, co tě s dotyčnou osobou spojuje. Poté mušličky rozdej svým známým. I taková malá nečekaná drobnost může udělat velkou radost.

Neděle

Že sport vyplavuje endorfiny, hormony dobré nálady, je známá věc. Udělej si hezkou neděli právě díky sportu. Pokud počasí dovolí, využij poslední sluneční paprsky a vytáhni kolečkové brusle nebo kolo. Jestli počasí bude stávkovat, protáhni se doma s jógou nebo pilates. Nebo se vrať do dětských let a vyhraj si se švihadlem a obručí. Na závěr si pusť taneční písničky a hopsej do rytmu.

Máš nějaké vlastní tipy, jak si zpříjemnit týden? Poděl se o ně s ostatními v komentářích pod článkem.

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.