Udělej dojem na jeho přátele

prateleBýt představena kamarádům svého miláčka je v podstatě stejně významná událost jako představení jeho rodičům, jelikož kluci bandu svých nejbližších kámošů obvykle považují za něco jako svoji druhou rodinu. A mínění přátel je pro ně velice důležité. Máš ze seznamování strach, protože nevíš, jak dobře zapůsobit? Poradíme ti!

1) NEBUĎ OCÁSEK!
Tím, že budeš neustále postávat po boku svého kluka a nehneš se od něj na krok, na jeho přátele zrovna nejlepší dojem neuděláš. Nesnaž se ho od nich odtahovat a izolovat. Přestože miluješ chvíle strávené ve dvou, kdy si šeptáte do uší sladká slůvka, pusinkujete se a mazlíte, do společnosti kamarádů (ať už jeho nebo tvých) se to zkrátka nehodí. Využij příležitosti k seznámení s novými lidmi, bav se, prozraď přátelům něco o sobě, buď také sama aktivní. Strnulým a ostýchavým postáváním za pozadím tvého drahého jako za maminčinou zástěrou přece nikomu neukážeš, že jsi fakt v pohodě holka, kterou všichni rádi uvidí také na příštích společných akcích.25382700

2) BUĎ ČLENEM „SMEČKY“
Jak zapadnout? Toť otázka. K tomu, aby tě jeho kamarádi přijali mezi sebe, však není třeba, abys byla jako oni, měla stejné zájmy a totožné názory. Hrát si na něco, co vlastně nejsi, aby ses někomu zalíbila, není férové. Vždyť také každý z party je trošku jiný a přesto si spolu rozumí. Buď proto raději sama sebou, ale ukaž jim také, že jsi tolerantní i vůči tomu, co není přímo tvým šálkem čaje. Nepřesvědčuj je proto o své pravdě, nepoučuj je „jak by to mělo být a jak by to měli dělat“. Přestože nemáš ráda stejnou hudbu, filmy či sporty, působí dobře, když projevíš zájem o to, co zajímá je. Zároveň se však nestyď přiznat, že ty osobně fandíš něčemu jinému. Konverzace se rozhodně neboj, buď usměvavá a věz, že nějaký ten vtip či zábavná historka dokáže prolomit případné ledy.

3) OBAVY STRANOU!
Ne každá z nás se dokáže seznamovat lehce a bez stresu. A vědomí, že přátelé jsou pro tvého kluka opravdu velmi důležití, mnohdy na bezstarostnosti nepřidá. Jeho kamarádů se však bát nemusíš – uvědom si, že jsou to lidé, se kterými v pohodě vychází ten, který je ti nejbližší ze všech, tak proč by sis s nimi nemohla skvěle rozumět také ty? Navíc, co by to byli za přátele, kdyby se tě jakožto holku jednoho z nich alespoň nepokusili přijmout mezi sebe? Jak už bylo řečeno u obou předchozích bodů, ukaž jeho přátelům, jaká jsi, a neboj se projevit. Jen tak si tě zapamatují takovou, jaká opravdu jsi, a nebudeš pro ně jen „ta dlouhovlasá bruneta, se kterou zrovna chodí Honza z naší bandy“.

Máš vlastní zkušenosti se seznamováním s přáteli svého kluka, nějaké rady a tipy? Sem s nimi!

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.