Chceš se seznámit online? Vytvoř si profil, který zaujme

Internetové seznamky, chaty a sociální sítě využívá k hledání partnera stále více lidí. Přičti si, co by měl a neměl obsahovat tvůj seznamovací profil. Dobrý první dojem totiž není důležitý pouze při osobním setkání.

Je možné najít pravou lásku na internetu?

Hledáš novou lásku nebo minimálně krátký flirt, který ti konečně rozproudí krev? Léto je prý ideální období. Naskýtá totiž spoustu příležitostí k seznámení – koupaliště, festivaly, akce s přáteli, kde se snad vždy objeví někdo nový a zajímavý, dovolené, brigády… Pokud se ti doposud nedařilo, nevěš hlavu. A přestože to nezní tak „letně“, zanevřít v horkém počasí nemusíš ani na internetové sítě. Třeba právně tam ulovíš kýženou zlatou rybku.

Ani na internetu ti však nový objev nespadne do klína. Vytvoř si strategii, která ti zaručí úspěch. Slečna ti poradí, jak by měl vypadat tvůj „randící“ profil.

CO NEDĚLAT: „Pro začátek si to jen tak vyzkouším…“

Nečekej, že okamžitě poté, co si svůj seznamovací profil aktivuješ, půjdeš na dračku. Nestačí vymyslet nick a nahrát obstojnou fotku. Pánové, kteří na seznamku přijdou, protože se chtějí doopravdy seznámit, potřebují více podnětů, aby se tě rozhodli oslovit. Ze všeho nejdříve si proto na seznamovacím serveru projdi několik profilů svých potenciálních konkurentek a promysli si svou vlastní strategii.

Tip: Znáš rizika randění online?

CO DĚLAT: Vymysli přezdívku, která tě vystihuje

Zaujmout můžeš dokonce pouhou přezdívkou! V seznamkách má spousta z nás tendenci vymýšlet co nejroztomilejší či „sexy“ přezdívky (SexyBlondynka, Pusinka apod.). Ty jsou možná opravdu „sladké“, ovšem udělají z tebe jen lehce přehlédnutelnou ovci v celém stádu. Podle expertů je ideální dát do přezdívky „kus sebe“. Vystup z davu a upozorni na sebe přezdívkou, která vyjádří tvoje zájmy a lásky. Příklad: Tanečnice_samby, Tenistka,…

CO NEDĚLAT: „Čím svůdnější fotky, tím lépe.“

Tvůj profil by měl být odrazem toho, co hledáš. Pokud si na něj nahraješ sexy fotky a charakterizuješ se jako “nadržená roštěnka”, počítej s tím, že přitáhne spíše typy mužů, kteří si chtějí jen tak nezávazně zalaškovat na internetu nebo shánějí známost na jednu noc. Kdo hledá skutečný vztah, takový profil pravděpodobně obejde obloukem.

Tip: Přečti si 7 tipů, jak vypadat dobře na fotkách a příběhy lásky přes internet.

CO DĚLAT: Buď pozitivní

Málokterá z nás má to štěstí, že vstupuje do víru seznamování bez jakýchkoliv starých šrámů po nevydařených vztazích. Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré a každá (i špatná) zkušenost může být k užitku. Pokud ses rozhodla začít od začátku, dáváš si zřejmě spoustu zatvrzelých předsevzetí, jaký by tvůj nový protějšek měl být a jaký rozhodně ne. Alespoň z počátku se však snaž být uvolněná, první kontakt prostřednictvím internetu ber jako nezávazné povídání a vzájemné oťukávání. Pokud každého po několika málo zprávách rovnou odsoudíš kvůli vlastnosti, která na tebe neudělala špičkový dojem, skončila bys nejspíš tam, kdy jsi začala. Nedramatizuj a bav se.

CO NEDĚLAT: “Hrát tajemnou a nedostupnou je cool!”

Možná by ses divila, kolik kluků po tobě v klubu,  v hospůdce nebo na akcích s kámoši pokukuje. Pokud však na jejich náznaky ani trochu nezareaguješ, nezataháš za pomyslný druhý konec vlasce, půjdou dál. Na internetu to funguje stejně. Bude-li tvůj profil působit jako nedobytná tvrz, každý rytíř půjde raději o dům dál.

Jaké máš zkušenosti s online seznamováním? Co bys doporučila ostatním čtenářkám ty?

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment
  1. Holky, dobrej článek, ale zkuste přidat nějaké upozornění na nebezpečí. Dneska je úchyláků plnej internet (na seznamkách obzvláště!) a kolik dospělejch ženskejch se už spálilo, natož tu radit mladým holkám.

Leave a Reply

Your email address will not be published.