Zpátky do školy: Chceš v září zazářit? Nahoď úsměv

Už jen pár dnů nás dělí ode dne, kdy si budeme muset nařídit budík na smrtelně brzkou hodinu, popadnout školní tašku a po dvou dlouhých měsících zase dobíhat ten zatracený autobus směr škola. Že se už nemůžeš dočkat? Slečna má pro tebe pár rad, jak přežít start nového školního roku bez újmy.

Dva měsíce se neviděla s většinou svých spolužáků. Právě teď je doba pro nový start – být přátelštější, oblíbenější, lepší… Jak to nezpackat hned prvního září?

návrat do školy

Najeď na staronový režim

Válela sis celé léto šunky na sluníčku, chodila spát nad ránem a vstávala na oběd? Návrat ke školnímu režimu, kdy musíš pětkrát týdně vstát už kolem šesté, by pro tebe mohl být pořádný šok. Kvůli tomu bys mohla být věčně utahaná a nevrlá na všechny kolem. Nejméně týden před koncem prázdnin proto začni postupně chodit spát i vstávat dříve. Třeba jen o pár minut každý den. Jen tak budeš mít prvního září v osm ráno úsměv na tváři.

Lži se nenosí

Z prázdnin si každý přinese fůru zážitků, kterými by se rád pochlubil. Že si všichni tví spolužáci užívali božské dovolené u moře a lovili žhavé letní románky, zatímco ty jsi celé léto krájela sýry v sámošce naproti vašeho paneláku a za jediný cestovatelský zážitek můžeš považovat návštěvu pratety na Vysočině? Podívej se na to pozitivně: I tak tvé prázdniny mohly být fajn a třeba sis i vydělala peníze na svou vysněnou věc. Rozhodně si však nic nevymýšlej ani nepřikrášluj, abys v očích ostatních vypadala lépe. Jak známo, lež má krátké nohy!

Všichni nemusí vědět všechno

Skutečně musí celá vaše třída vědět, s kolika kluky jsi o prázdninách něco měla a co přesně jsi s nimi dělala, kolikrát ses opila a podobně? Určitě ne. Jsou věci, které je lepší nechat si sama pro sebe nebo se s nimi svěřit pouze nejbližším kamarádkám. I když by ses tak možná cítila jako superstar, v očích ostatních by tomu mohlo být právě naopak. Lidé jsou závistiví, rádi si všechno překroutí podle sebe a roznesou dál, ani nemrkneš. Pověst „rádodajky“ není zrovna nejlepší start do nového školního roku.

Úsměv prosím!

„To je otrava, jít zase do školy,“ říkáš si. Jasně, učení, dennodenní povinnosti, vstávání, písemky – to nemá rád snad nikdo. I tak ale na povinnosti chodit do školy můžeš najít nejednu světlou stránku, kvůli které ti to všechno stojí za to. Do třídy prvního září vstup s úsměvem, pozitivně naladěná a rozhodně nezačínej bručením, stěžováním si a pomlouváním lidí kolem. Dej svým spolužákům najevo, že jsi ráda zase mezi nimi a třeba navrhni nějakou společnou akci na zahájení nového školního roku.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

4 Comments
  1. ty jsi celé léto krájela sýry v sámošce naproti vašeho paneláku a za jediný cestovatelský zážitek můžeš považovat návštěvu pratety na Vysočině —– tohle je nejlepší věta :D jinak fajn článek, s úsměvem jde všechno líp, to je vyzkoušené ;)

  2. Pěkně napsané. Moc jsem si prázdnin neužila, ale ze skušenosti vím, že dodržovat tyhle rady se opravdu vyplatí… Každý nemusí vědět všechno, ne?;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.