Dbej o své ruce!

ruceNe nadarmo se říká, že ruce jsou naší vizitkou. Nemáš-li je neustále zastrčené v kapsách, každý velice rychle zaregistruje, jestli o ně dbáš, anebo jsou ti naprosto lhostejné. Mít čisté nehty a hladké dlaně přece není taková dřina, tak proč na tu nejzákladnější péči kašlat?

Jednoduchá základní péče…

1. OBRUŠUJ!pilnik
Za správnou péčí o nehty stojí především správné pilování. Nezkracuj nehty nůžkami, při stříhání se nehty mikroskopicky štěpí a jsou pak mnohem náchylnější k lámání a třepení. Používej vhodný pilník (nejlépe skleněný, kovový je příliš tvrdý) a zásadně piluj pouze v jednom směru, nepohybuj pilníkem tam a zpět. Jakmile si budeš myslet, že jsi se svou prací už hotova, přejeď opilovanými nehty po kusu vlněného materiálu. Pokud jsou nehty opilované správně, neměly by se vůbec zatrhávat.

voda2. VYMYDLI!
Kůžička v okolí potřebuje stejně velkou pozornost jako nehty! Připrav si do malé misky teplou mýdlovou vodu a konečky prstů do nich alespoň na pět minut ponoř. Kůžička tak zjemní a zvláční. Pomocí kartáčku odstraň nečistoty, které se mohou ukrývat pod nehty. Poté ruce opláchni pod proudem vlažné vody a dobře je osuš pomocí měkkého ručníku. Na kůžičku přímo v okolí nehtů můžeš použít speciální přípravek k ošetření nehtové kůžičky.

2. ZATLAČ KŮŽIČKU!palička
Je přirozené, že spolu s nehty roste i jemná kůžička, aby tvé nehty vypadaly upraveně a kůžička na nich nezarůstala, je nutné dbát také o ni. Pomocí špejličky s kouskem vaty kůžičku zatlač pryč z povrchu nehtu. Můžeš k tomu použít také speciální paličku s dřevěnám nebo gumovým koncem. Nikdy ji však nestříhej nůžkami a nezatlačuj ostrými kovovými předměty. Mohla by sis tak způsobit nechtěnou a bolestivou infekci!

krem

4. NAKRÉMUJ!
Aby jsi měla hezké ruce, nemůžeš věnovat pozornost pouze nehtům. Zaměř se také na pokožku na rukách, která je často vysušená nebo poškozená prací. Nezapomeň jí proto dopřávat pravidelnou hydrataci v podobě výživného krému na ruky. Jednou za čas jim navíc můžeš poskytnout luxusní regeneraci – na noc si ruce natři silnější vrstvou mastného krému nebo olejíčku a než vklouzneš do postele, nasaď si na ruce tenké rukavice. Až se ráno vzbudíš, budou tvé dlaně neuvěřitelně heboučké!

A CO VÝŽIVA?
Chceš předejít ošklivým, neustále se lámajícím nehtům? Dbej, aby tvá strava byla bohatá na všechny živiny a vitamíny a především na vápník. Vápník nalezneš v mléčných výrobcích, listové zelenině, rybách, luštěninách, ovesných vločkách a celozrnném pečivu, v máku a oříšcích. Je možné jej zakoupit také v lékárně ve formě tabletek ale věř, že není nad přírodu! Naopak bys měla omezit sladkosti, bílou mouku, kávu, sladké nápoje a červené maso. Ve všech těchto případech se jedná o tzv. kyselinové potraviny – aby je tělo zneutralizovalo, odštěpuje vápník. Z toho vyplývá, že při časté konzumaci kyselinových potravin se ochuzuješ o jeho velké množství!

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

3 Comments
  1. Souhlasím, že je to hodně důležité mít pěkné nehty a pěkné, jemné ruce než nějaké okousané a hrubé..A musím říct, že i na klukovi se mi líbí, když má upravené nehty..Nemusí mít za nimi přece špínu a dlouhé 5cm, ne?
    =)

  2. super článek :) Já jsem si ještě nedávno kousala kůži kolem nehtů a tento zlozvyk mi vydržel řekněme 5 let.. ale pomalu se ho zbavuju. A moje nehty už zase vypadají líp :) Akorát na nich mám takové vroubky :(

Leave a Reply

Your email address will not be published.