Doplav si pro zdraví i pro pohodu

Jaro je sice ještě daleko, ale to neznamená, že by ses měla vzdát letních sportů. Takové plavání se dá velmi dobře provozovat i v zimě a jelikož není jen zábavné, ale i zdravé, honem do krytého bazénu.

Plavání je rozšířený sport po celém světe, díky kterému můžeme hubnout, vyplavit endorfiny – hormony dobré nálady a ještě se parádně pobavit. Kryté bazény najdeš snad v každé větší vesnici, takže se ho tak nemusíš Dianka.cz - dvoudilne plavkyvzdávat ani přes zimu.

Plavky připravit

Pokud se chystáš využít tento sport nejen pro zábavu, ale i ke zdraví, měla by ses na to připravit. Přeci jen venku není zrovna teplo, takže si vyhledej bazény, které v šatnách poskytují i fén, abys kvůli jednomu plavání neležela další týden s angínou. Na zimní sezónu se také doporučují spíše jednodílné plavky, které přeci jen kryjí větší část těla a při sportovním plavání budou daleko lépe držet na těle. Kromě toho se jednodílné plavky vrací zpět do módy, takže je užiješ jistě i v létě.
Moderní jsou plavky s výkroji na bocích, větším výstřihem a střihem, který umí až neuvěřitelně zeštíhlit a vytvarovat postavu. S sebou doporučuji taktéž větší osušku, do které se budeš moci pořádně zachumlat.
Abys kromě plavání ještě více podpořila imunitu, najdi si bazény se saunou. Po hodince usilovné snahy ve vodě ji jistě oceníš jak pro zahřátí, tak pro kompletní duševní relaxaci. Otužování saunou ti zajistí lepší obranou schopnost organismu, uvolní svaly po tréninku a budeš se cítit opravdu nabitá energií.

Připrav se na sezónu

Kromě dobrého pocitu, že o své zdraví neustále pečuješ i v zimním období, má tohle rozhodnutí ještě další plus. Budeš výborně připravená na léto, a to jak fyzicky, tak duševně. Ušetříš si tak stresy, kdy máš poprvé v létě vlézt do plavek a nebudeš se promenádovat u vody obalená v ručníku a rudá až za ušima. Tvoje tělo bude vypadat jako ze žurnálu, takže na jaře stačí vyměnit jednodílné plavky, za bikiny a trojúhelníčky na opalování a hurá na sluníčko.
Pokud bys ráda ještě více podpořila předsezónní přípravy, můžeš se vydat i do solárka. Tady ale velmi opatrně, není nic horšího, než to přehnat s umělým sluníčkem. Nejen že tvoje pleť získá barvu pečeného kuřete, ale zvyšuješ rapidně riziko rakoviny kůže. Takže doporučuji zajít tak čtyřikrát až pětkrát za celou zimu. Docílíš zdravého opálení, které bude přirozeně sedět tvé pleti.

Staré plavky

Protože málokterá z nás chodí do vody na „Adama“ či na „Evu“, jsou plavky nezbytně nutné. Věděla jsi ale, jak se k nám dostala dnešní podoba plavek? O tom, že se lidé do vody zahalovali do něčeho velmi podobného Krasnepradlo.cz - jednodilne plavkyplavkám se mluvilo už ve starém Římě. Postupem času, se ale koupací oděv podobal spíše skafandru, než malým kouskům látky. Ještě za první republiky chodily ženy k vodě v županech a s dlouhými nohavičkami. Muži pak nosily tolik známé pruhované plavky s nátělníkem a nohavičkami. Teprve v padesátých letech se odhodlal návrhář Louis Reárd odhalit ženu a vynalezl bikiny. Tedy malé kalhotky na boku se šňůrkami. Samotné pojmenování bikiny, které se dnes již dostalo do slovníků po celém světe si půjčil od stejnojmenného Atolu v tichomoří, kde Američané testovaly své jaderné zbraně – jak příznačné, že? Tehdy Louis způsobil převrat, který přes veškerou nevoli mravokárců naštěstí přežil a bikiny nosíme dodnes. Takže díky Louisi, jelikož nebýt vás, nemohly bychom k vodě bez županu.

Tip: Zajímavé plavky na rok 2014 můžeš zakoupit v obchodě Dianka.cz

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed