Falešný Swarovski? Ne, děkuji

Blyštící se srdíčka, hvězdičky nebo třeba slzičky jsou mezi ženami stále oblíbenější. Aby ne, jako šperk se hodí snad k čemukoliv, vždy jsou nádhernou ozdobou a navíc jsou cenově dostupné. Naletět podvodníkům je však velmi snadné.

Jak poznáš, že je tvůj šperk skutečně ozdoben pravými krystaly z dílny Swarovski, nebo jsi sedla na lep podvodníkovi a zaplatila za padělek?

šperky swarovski

Šperky Swarovski k nezaplacení

Pořídit si originální šperk Swarovski si může dovolit málokterá z nás. Jejich ceny se totiž pohybují v řádech tisíců. Na internetu a u spousta dalších prodejců například ve stáncích v obchodních centrech nebo na tržištích si však „šperky Swarovski“ můžeš pořídit sotva za pár stovek. Jak je to možné?

Abys dokázala rozlišit originál od padělku, musíš mít jasno v následujícím: Společnost Swarovski, jež proslula výrobou broušených krystalů, má svoji vlastní značku šperků, které se prodávají s logem labutě na krabičkách. Smluvním partnerům po celém světě však společnost prodává své krystaly k dekorování jejich vlastních šperků. Ty mají ochrannou známku Swarovski CRYSTALLIZEDTM a zakoupíš je obvykle za mnohem přijatelnější cenu.

šperky swarovski

Každý šperk vyrobený z komponentů od Swarovski musí mít na krabičce označení „Made with CRYSTALLIZEDTM – Swarovski Elements“. Pokud toto označení chybí, prodejce není smluvním partnerem Swarovski a jeho krystaly jsou pouhou napodobeninou originálů. Ty jsou často nekvalitní a po nějakém čase nošení začnou černat nebo rezivět.

Tip: Nejsi si jistá originalitou svých šperků s komponenty od Swarovski, nebo si chceš ověřit důvěryhodnost prodejce? Informuj se u firmy Swarovski Bohemia a.s., která je obchodním zástupcem společnosti Swarovski v Česku. Kontaktovat ji můžeš na telefonním čísle +420 483 369 795.

Důvěřuj prověřeným

Společnost Swarovski si dává záležet na tom, aby všichni její smluvní partneři odváděli skutečně kvalitní práci. Všechny kovodílky a řetízky, kterými originální krystaly doplní, musí být vyrobené z drahých kovů.

K prověřeným smluvním partnerům Swarovski v Česku patří firma MHM – Marcela Hradecká. Jejich pestrou nabídku šperků si můžeš prohlédnout na adrese www.sperkymhm.cz. Například stříbrnou soupravu šperků (přívěsek a náušnice) se Swarovski komponenty tam pořídíš za cenu od 442 do 1102 korun.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

2 Comments
  1. Myslím, že toto je velm zavádějící článek napsaný nebo uveřejněný na objednávku. Všechyn ty šperky Swarovski at už s logem na krabičce nebo bez jsou s krystalem Swarovski. Ty krystaly jsou velmi levné a nevidím důvod, proč by to někdo šulil. Výrobní cena průměrných stříbrných naušnic je 150 – 200 Kč. Takže proč platit někomu 800 kaček za naušnice, které bych si sám vyrobil za 200?

  2. To co zde píšete jsou naprosté lži a protiprávní jednání za účelem poškodit prodejce. A doporučuji stažení článku než to bude řešit někdo právní cestou.

Leave a Reply

Your email address will not be published.