Jak vybrat správnou barvu laku na nehty

Myslíš si, že fialová na tvých nehtech vypadá příšerně? Možná sis jen vybrala její špatný odstín. Ať se to zdá jednoduché, také lak na nehty by měl sedět ke tvému barevnému typu a jeho výběr by se měl řídit stejnými pravidly jako například výběr rtěnky nebo oblečení.

laky na nehty

Lak vybírej podle tónu pleti

Barevné typy rozdělujeme na studené (letní a zimní) a teplé (jarní a podzimní). Studené typy mají světlou až porcelánovou pleť často s narůžovělým tónem. Pleť teplých barevných typů mívá naopak žlutavý, bronzový či olivový nádech.

Patříš-li k teplému barevnému typu, ze světlých barev laků na nehty si vybírej tlumené barvy v odstínech béžové a krémové. Z jasnějších barev ti budou slušet ty s žlutým až oranžovým nádechem, z tmavých vol čokoládově hnědou nebo korálovou.

Studeným barevným typům sluší růžové odstíny a laky s modrým nádechem – ty nejsvětlejší i výrazné. Pokud vsázíš na tmavší barvy, vyber si fuchsiovou nebo tmavě fialovou.

Odstíny, které sluší všem

Nejsi si jistá, ke kterému barevnému typu patříš? Máš dvě možnosti: buďto si můžeš nechat poradit od své kosmetičky nebo manikérky, anebo vsaď na některý univerzální odstín, se nímž nemáš co zkazit. Patří mezi ně například rajčatově červená, která kombinuje jak žlutavé, tak modravé podtóny. Další možností jsou jemné perleťové odstíny, které tvým nehtům dodají okouzlující lesk.

Dvakrát měř, jednou řež

Pokud chceš, aby bylo vše perfektní, barvu si nejdříve otestuj na jednom až dvou nehtech, než lak naneseš na obě ruce. Kdybys zjistila, že ti barva laku šatům a doplňkům jaksi neladí a musela bys vše na poslední chvíli třeba před plesem nebo jinou významnou událostí předělávat, dost by ses s tím zdržela a v časovém pressu by výsledek určitě nebyl dokonalý.

Většina žen ale dělá chybu – na nehet si nanesou pouze jednu vrstvu laku. Při testování je ale důležité nanést vrstvy dvě. Barva tak získá na sytosti, kterou bude mít i v konečném výsledku.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.