Každá chceme mít fantastickou pleť

Stále ještě hledáš zázračnou kosmetickou značku, která navždy změní tvoji pleť? A existuje vůbec nějaká, která umí opravdová kouzla? Žaneta vyzkoušela několik přípravků LUSH. “Moje pleť byla hladká, jemná, vyživená, hydratovaná, zklidněná a voňavá,” chválí je.

Žaneta testovala přípravky od Lush

Za deset dní s LUSHEM jsem si uvědomila jediné – jedna část je pleťová kosmetika a další část je můj zdravý životní styl. Když to vše dobře zkombinujete, může se opravdu stát kouzlo a vaše pleť bude opravdu fantastická.

Království vůní, které chytnou za nos

O této značce jsem slyšela už dříve od svých kamarádek, ale doposud jsem nepodlehla touze ji vyzkoušet na sobě.  Vždy, když jsem šla okolo prodejny v Palladiu, cítila jsem jen spoustu vůní, nikdy jsem se ale neodvážila jít dovnitř. Navíc různých kosmetických značek je na trhu tak moc, že někdy nevíme, kterou dřív zkusit.

Tak trochu pokaždé doufáme, když si koupíme nový krém nebo masku či peeling, že to bude právě „ta naše“ značka, že po tomhle krému se pleť konečně rozzáří, bude dokonalá, budeme vypadat nádherně, svěže, odpočatě a že všechny ty pupínky navždy zmizí!  Upřímně a logicky, není to jen o krému a o čistících emulzích, ale také o tom, co jíme, kolik vody denně pijeme, jestli kouříme nebo ne, jestli máme stress nebo jsme šťastné a prožíváme radost. A především jsou to geny, které děníme a které ovlivňují náš vzhled. Takže ano, to vše má vliv na naši pleť. Ale samozřejmě je to také o tom, jakou značku pro svoji pleť zvolíme. A pro každou holku to může být zcela něco jiného.

10 dní s LUSHEM

A tak jsem se rozhodla, že LUSH vyzkouším. Nakoupila jsem si několik přípravků a předsevzala jsem si, že deset dní budu pleť ošetřovat pouze s nimi.

Používala jsem čistící odličovací krém a čistící krém ULTRABLAND – na citlivou a suchou pleť. Každý den jsem použila také medovou masku DRSŇÁK MEDÍK pro unavenou pleť a pro její vyhlazení, pak čistící emulzi ANGELS ON BARE SKIN a na závěr DREAM CREAM s esenciálními oleji  – krém na tělo a ruce, ale bylo mi doporučeno, abych jej používala také na pleť.

Všechny věci mi kupodivu opravdu sedly. Kromě toho, že jsem čistící emulzi musela trochu „přežít“, protože jsem citlivá na vůně a tahle emlze mi moc nezavoněla natolik, že mě z té zvláštní vůně rozbolela hlava. Nicméně musím říct, že po všech těch každodenních procedurách moje pleť vypadá opravdu dobře.  Vždy ráno jsem navíc použila tónovací krém FEELING YOUNGER LUSH – odráží světlo a vytváří opravdu zářivý vzhled – můžete jej dát jen pod oči, nebo smíchat s vaším oblíbeným make-upem. Na závěr mého ranního rituálu jsem ještě použila průsvitný pudr na tvář – EMOTIONAL BRILLIANCE LUSH a jejich novou tekutou rtěnku s olivovým olejem. Rtěnky sice nenosím, většinou jen lesky, ale tyhle rtěnky mají výhodu – vydrží déle než obvyklé rtěnky a nedrolí se. (Pozor, právě teď je můžeš vyhrát v naší soutěži!)

Výsledek po deseti dnech? Zářivá vyživená pleť. Ráda bych napsala i něco negativního, ačkoliv to zní zvláštně, ale opravdu musím tuto kosmetiku jen chválit. Jako vizážistka jejich pudr a tónovací krém určitě zařadím do svého  kufříku a příští týden zajdu koupit i další produkty.

Tipy, jak se vyhnout kosmetickým faux pas

  • Modré oční stíny – pokud se snažíte o přirozenost, tak jste vedle jak ta jedle!
  • Barevná konturovací tužka – ne tmavší než rtěnka nebo lesk.
  • Vytrhané obočí – snažíte se dokreslovat tužkou?  Chyba, vypadá uměle, raději nechte obočí dorůst!
  • Řasenka na spodních řasách – zdůrazňují se tím taky tmavé kruhy pod očima – pozor na to!
  • Make-up – vždy stejná barva jako pleť, holky mají ve zvyku nakupovat tmavší, oranžovější, prostě ne totožné pleti, nechte si poradit!
  • Nesnažte se vypadat jako holky z časáku – jsou vyretušované, stejně jako modelky, které jsou nalíčené na módních přehlídkách, a to vždy přehnaně kvůli focení, kamerám a podobně.
  • Je dobré se nechat inspirovat módními trendy v líčení, ale ne vždy nám vše sluší. Nelamte nic přes koleno, slaďte především vše s vaší přirozeností a pletí. Hledejte, co sluší právě vám.

A poslední věta, která to vše zakončí – klíč k věčné mladosti je radost ze života!  Tato věta ve mně zůstala, když jsem si listovala v knize SE ŠARMEM PAŘÍŽANKY, o které budu psát příště.

Text a foto: Žaneta Kantorová

1 Comment
  1. No jo, ono se to řekne, mít krásnou pleť. Už přes rok chodím ke kožní lékařce a ta mi doporučila vyhnout se všem těmto přípravkům – dřív jsem běžně používala čisticí vodu značek Nivea a Clean&clear, Aknelot a podobně. To jsem přestala používat a na její předpis na akné jsem používala nejprve Eclaran 10, pak Eclaran 5, pak roztok Dalacin, ten mám dodnes a krém Skinoren. Ale akné jsem se pořád zcela nezbavila. Teď beru HA a je to opět horší než předtím, ale jen krátce, takže počítám s tím, že se to zlepší. Proč se takto dlouze rozepisuju ne zcela k tématu produktů LUSH? Protože v první řadě chci mít čistou pleť a teprve potom rozzářenou. Kruhů pod očima se nemohu zbavit dobře čtyři nebo pět let, a to spím dostatečně, jím teda hrozně, ale snažím se, a s pohybem jsem na tom poměrně dobře. Jak kdy.
    Pokud bych do budoucna měla uvažovat o nějaké značce, pak asi Vichy. Je sice strašně drahá, ale nejspíš účinná, je z lékarny, takže jí “víc věřím” a má ji mamčina sestřenice, která je spokojená. Toť asi vše..:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.