Když není na krásu čas…

krasaMožná to znáš – zazvoní budík a ty najednou nevíš, kde ti hlava stojí. Tak tak si stihneš přečísnout vlasy, umýt oči vlažnou vodou a polknout hlt čaje. A make-up? Pozor, s naším průvodcem pro situace, kdy je potřeba bleskového zásahu, stihneš vše!

Blesková očista

Mnohdy se stává, že není dostatek času na veškerou tvou obvyklou ranní hygienu a bohužel nemůžeš použít všechny své zkrášlovací procedury. Co si tedy počít? Pořiď si ubrousky na pleť nebo vlhčené tamponky a očisti si tvář jimi. Je to super například na cestě na dovolenou – zastavíte ráno někde u motorestu a zkrátka není přípustné, aby jsi jediné umyvadlo na záchodcích zabrala svými deseti lahvičkami, ručníkem, kilem vaty a bůhví, čeho ještě.

3v1? Ano!

Brzy ráno nemáš mnoho času na to, aby sis pleť řádně ošetřila, nakrémovala a ještě zakryla nedostatky make-upem. Takže co dělat! Pořiď si tónovací krém pro problematickou pleť (např. Nivea Visage Young)! Pleti dodá potřebnou hydrataci, lehce sjednotí její barevný tón a ještě ti pomůže v prevenci proti vzniku těch ošklivých pupínků.
Tip: Především teď v létě vybírej skutečně pečlivě – nejlepší jsou výrobky s ochranným faktorem (na obale takového výrobku pak bude napsáno např. SPF 15). Ochrání tě totiž také před zákeřnými slunečními paprsky.

Spěcháš? Udělej si drdol!krasa2

S vlasy je často potíž – vyskočíš z postele a najednou zjistíš, že každý pramínek máš jinak. Jak si z takového vrabčího hnízda i ve spěchu vytvořit normální účes? Vykouzli si drdol! Vlasy pouze pořádně rozčešeš, stáhneš vzadu do gumičky, ohon omotáš kolem dokola a použiješ další gumičku nebo pinetky. Záchranou ti bude také velký skřipec.

Vlasy v suchu

Některá rána už bohužel drdol nestačí a je nutné vlasy umýt šamponem. Potíž však nastává při sušení. Můžeš stát s fénem před zrcadlem pěkně dlouho, než tvá hříva bude připravená na odstartování z domu. A my víme, jak vlasy usušit rychleji! Až se ti tvůj současný fén porouchá a budeš si vybírat nový, poohlédni se po speciálním fénu, který pracuje na bázi volných iontů. Ionty pohltí kapičky vody ve vlasech a tím pádem bude tvá hlava suchá dříve, než kdyby jsi použila fén, který vodu rozptyluje a vysušuje. A navíc – tvé vlásky budou díky používání tohoto fénu nádherně hebké a lesklé!
Tip: Iontový fén není zrovna nenákladnou položkou. Co takhle si ho přát k Vánocům nebo narozkám?

Zvýrazni řasy

Nemáš-li čas na kompletní líčení, zaměř se alespoň na oči. Hodinky tikají a nemůžeš si dovolit použít kleště na řasy ani si vytvářet kouřové oční stíny a přesné linky – ve spěchu by výsledek byl pravděpodobně stejně katastrofální. Pomocníkem v perných chvílích pro tebe bude kvalitní řasenka s natáčecím efektem. Tvé řasy díky ní budou krásně výrazné a dalšího líčení už ani nebude třeba.

Text: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

16 Comments
 1. jo, to já taky…ale já to vždycky vyřešila tak že jsem si v klidu umyla hlavu, vyfoukala…a šla jsem až na další hodinu :-D

 2. no to já nemůžu jít na další hodinu. já bych pak měla zameškanou hodinu a ják bych to vysvětlila mamce, že jsem si umývala hlavu:-D

 3. Já jí řekla že mi prostě bylo špatně..a nebo jí řeknu pravdu, ona se s tím nějak smířila že tohle je u mě běžný :-D

 4. přesně 17 let, sedm měsíců a a devatenáct dní…uh…doufám že to mám spočítaný dobře…mně ta matika nikdy moc nešla :-D

 5. jo já taky když to nestihnu jdu na další hodinu mamka ma proto pochopení !! no a dyžtak budu mít neomluveny hodine se nezblaznim ale mamka by mi je stejne omluvila !!!=) já zaspávám docela často ale nějak to vždycky stihnu no !!!

 6. jj já taky moje rodiče jsou hrozně přísní a nedivila bych kdyby mě poslali do školy i když jsem nemocná:D ne kecám zas tak hrozný to není jen chtěj abych chodila co nejvíc do školy a byla co nejmín doma:(

 7. Mno tak jako já nezaspávám vůbec, protože spímvěčně u mýho kluka a ten vstává vždcky v 5ráno, takže je to takové blbé. Tak páčko a napiště zase něco

 8. Já sice občas zaspím, ale vždycky to tak nějak stihnu, a to včetně snídaně nebo aspoň její přípravy (sníst ji můžu nakonec i cestou nebo během první přestávky), během týdne si nikdy hlavu nemyji ráno, vím, že bych to nestihla. Jinak s tou druhou hodinou… Naši by mě sice nezabili, ale neomluvili by mi to a to je ještě horší…

 9. To já ráno stíhám všechno – skoro. Vstanu, umeju se, oblíknu se, nasnídám, udělám si svačinu a jdu v pohodě do školy.
  S vlasama si moc nezahrávám, protože mi žádný super účesy moc nedrží. Buď mám obyčejný culík, nebo rozpuštěné vlasy a nebo přední vlasy stáhnutý dozadu.

 10. To já si mytí hlavy můžu dovoli i ráno v ýterý,pže máme první hodinu fyziku,a ten fyzikář je super,takže to pochopí :-D

Leave a Reply

Your email address will not be published.