Letní móda 2011: Čím doplnit šatník před dovolenou?

Léto s sebou nese spoustu atraktivních možností. Letní kina, párty pod širým nebem, grilovaní s přáteli, koupání a hlavně možnost odhodit  většinu vrstev oblečení. Mikiny a svetry smutně putují ve skříních směrem dozadu nebo dolů a vládu získávají zcela jiné kousky: letní šaty, tílka, plavky.

Letní móda je vzdušná

Letní oblečení by mělo splňovat dvě základní kritéria – být pohodlné a vzdušné. A samozřejmě také pěkné a slušivé. Kdo by ostatně chtěl chodit v ošklivých, byť vzdušných šatech?! Že už na tebe dovolená klepe za dveřmi, ale tvůj letní šatník stále není kompletní nebo potřebuje notnou obměnu? Naplánuj s kamarádkami nákupní maratón vstříc trendy letním úlovkům. Určitě se také vyplatí mrknout na internet.

Nákupy na internetu – vyplatí se?

Pokud nemáš vyloženě nestandardní velikost nebo atypické míry, mohla by tě oslovit nabídka některého z e-shopů.  Nákup oblečení na internetu přináší několik výhod – pestrou a mnohdy originální nabídku, zajímavé ceny, možnost výměny či vrácení zboží, nákup v klidu a pohodě z domova. Jestli znáš dobře svoje velikosti, určitě můžeš bez problémů třeba tílka nebo trička koupit  v internetovém obchodě. Ušetříš a ještě si dopřeješ určitý moment překvapení, až si budeš poprvé zkoušet objednané zboží.

Trendy 2011: romantika vede

Také nabídka letních šatů je na internetu veliká. Šaty k létu neodmyslitelně patří a nějaké, nejlépe několikery, by měla vlastnit každá z nás.

Obecně letos poletí bílá barva, podobně dobře si u módních návrhářů vede růžová a jemně žlutá. Maximum bodů pro toto léto však získaly květinové vzory.  Příklon k romantickému stylu potvrzují také volánky a žabkové řasení, které je velmi jemné a dívčí. Pokud nejsi zrovna vyznavačka sladké romantiky, nepropadej panice. Letošní trend vítá také proužky a výrazné dynamické kontrasty.

“Šaty do žita” nemusejí házet ani fanynky černé barvy. Že se k létu nehodí? Nesmysl! Oživené třeba v dolní části nebo u výstřihu pestrým vzorem, vzdušným střihem lehce do „A“ a kvalitním materiálem mohou být stejně dobrou volbou jako nadýchaná růžová.

Plavky – důležitá maličkost

Plavky jsou samostatnou kapitolou. Tento titěrný kousek oblečení řešíme často mnohem intenzivněji než třeba pořizování zimního kabátu. Plavky totiž musejí sedět, podtrhnout přednosti, zakrýt nedostatky a ještě navíc mít styl. Určitě se na nich nevyplatí šetřit. Je to podobné jako se spodním prádlem, u plavek možná ještě výraznější – jakákoliv nesouhra tvého těla s plavkami bude pořádně vidět.

Hitovkou letošní plavkové módy je modrá barva. Její odstín je naprosto volitelný, takže tu svoji modrou asi najde každá.  Stejně jako u šatů se dere do popředí zájmu také bílá. Mezi střihy vyniká bandeau – což je typ plavek bez ramínek. Letos máš tak šanci opálit se bez otravných proužků po ramínkách a ještě být „in“.

Pokud patříš mezi šťastlivce, jejichž pokožka je v létě krásně snědá, můžeš si dovolit další trendový výkřik, a to plavky v sytě neónových barvách. Přirozeně světlé až bledé kůži ale příliš  nesluší, takže doporučení spíše pro snědé divošky. Možná dáváš přednost jednodílným plavkám – zde jsou letos ideální volbou plavky asymetrické na jedno rameno.

Bav se a užívej si

Móda nemóda, léto je krásné roční období, plné radosti a energie. Popusť uzdu fantazii, kup si třeba i nějaký odvážnější kousek oblečení a dobře se bav. Nastav kůži i duši slunečním paprskům a zkus si užít léto snů. Nákupy oblečení nejsou v žádném případě to nejdůležitější, ale je to radost, kterou by si holky nejrůznějšího věku měly čas od času dopřát.  A letní móda je tak báječná!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.