Na nákupy do centra dění – Oxford street (Londýn)

Potřebuješ obnovit šatník? Chceš si pořídit originální módu? Máš zálusk na značkovou kabelku? Pak neváhej a vydej se na nákupy do Londýna. Ušetříš a zároveň zažiješ prima víkend v rušné evropské metropoli.

Kašmírový svetřík za babku, polo trika za polovinu běžné ceny a džíny snů, které u nás neseženeš. Zatímco v Česku zaplatíš za značkové kousky nehorázné částky, na proslulé Oxford Street si jich za stejné peníze pořídíš hned několik.

londyn_shopping

Oxford Street je rájem nákupů

Nejrušnější ulici, která téměř nikdy nespí, lemuje více než tři sta obchodů: Mexx, H&M, Nike, Marks and Spencer a mnoho dalších. Slevy se běžně pohybují mezi dvaceti až padesáti procenty a v sezónních výprodejích jsou hadříky zlevněny klidně i o neuvěřitelných devětadevadesát procent. Na Oxford Street potkáš stejné značky jako u nás, ale překvapí tě rozdíl v cenách. Nalezneš tam i obchody, které možná znáš jen z televize, protože u nás se ještě neuchytily.

Kam chodí nakupovat královna

Náročnějším může Londýn nabídnout legendární obchodní dům Harrods. Původně malý krámek, nyní gigantické nákupní centrum, ukrývá pod svou střechou luxusní butiky velikánů světové módy jako například D&G, Burberry, Fendi, Versace, Lacoste a další. Ale to už je trochu jiná cenová kategorie.

Vyrážíte do Londýna? Rezervujte si levné letenky Praha – Londýn online a ušetřete. Vybírejte z nabídek desítek leteckých společností na letenky.poletim.cz.

Jde to i bez milionu na kontě

Velmi oblíbeným nákupním obchodem je i TK MAXX – outlet, ve kterém vše koupíš za zlomek původní ceny. Pokud se na nákupy vypravíš se svým protějškem, určitě si tady vybere i on.

O zábavu postaráno

Jestli Ti v peněžence zbude alespoň několik posledních drobáků, můžeš se vydat na túru po londýnských barech, pubech a diskotékách v populární čínské čtvrti SOHO. Do víru večerního života tě vtáhne směsice kultur, miliony světel a neonových reklam.


13 Comments
  1. Byla sem tam 3x, i když né vyloženě na nákupech, jen se školou… miluju celou Anglii :) tu atmosféru, počasí, všecko :)

  2. jela bych hned :) hezkej článek a tip :) byl tam někdo takle na nákupech z vás?? a co jste si přivezli a za kolik? :)

  3. Já jsem si taky v Anglii nakoupila spoustu hadříku za hubičku..třeba tričko za kilo, to byl sen :) Ne teda přímo v téhle ulici, ale i tak

  4. Eliška R.: Ano, ano, Primark je super. :-) V Anglii jsem byla před rokem a co se týče nákupů, byl to (aspoň pro mě) hotový ráj!

Leave a Reply

Your email address will not be published.